| Spirituallife a întrebat:

Buna ziua! Am cateva spatii intre dintii de sus si as vrea sa le inchid, se poate pune aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da, nu, poate. Ai făcut un consult în vederea stabilirii planului de tratament?

| Hyperion7 a răspuns:

Din ce spui, strungărețe se numesc ele și se pot repara cu un aparat dentar fiindcă aparatul îți va îndrepta dinții și îi vor alinia cum îți dorești.
Doar să ai în vedere că e destul de scump un aparat dentar, reglări lunare care costa, depinde de stomatolog cat.De aceea, din cate știu eu, aparatele invisigline ar fi mult mai ok decât celelalte, acum na, mai multe detalii îți poate da un medic stomatolog.
Discuta cu ai tăi și vezi ce spun!
Bafta!

| Adelina4679 a răspuns:

Se poate pune si material de compozit, daca ai dinții drepti nu este necesar aparatu dentar.

| Kaonashii a răspuns:

Asta e rolul aparatului.

| M679 a răspuns:

Buna, nu pot sa iti dau un sfat ce tine de partea medicala, dar iti recomand un consult la stomatolog.
Legat de medic, cauta foarte bine, astfel incat sa fie un stomatolog bun.