| LauraNeagu a întrebat:

Buna! Sunt curioasa care au fost cele mai rusinoase momente de la medic ale voastre?
Eu am avut cand era in plin pandemia covid si la urgente un domn doctor mi-a tras sutienul ca sa poata pune niste cleme pentru ekg parca. Si m-am inrosit toata, am uitat de covid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Omul ăla vede zeci de oameni dezbrăcați zi de zi ...nu ii pasa.

Eu am făcut un test de echilibru când am avut ceva probleme cu urechea și am cazut și i-am dat un cap in gura medicului. El a promis că mă prinde ce sa ii fac.

| mi25 a răspuns:

Asta s-a intamplat - adica ti-a fost rusine - pentru ca ai trait "legata la tarus", adica fara cultura.
Chinezii spun ca nimic ce este omenesc nu este rusinos. In fata medicului nu exista rusine de goliciune.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

La medic nu sunt momente rusinoase. Doar daca nu faci ceva nepermis.
Medicii, asistentii, au vazut de toate si prea multe inca din timpul scolii. Si trebuie sa stie totul daca vor sa fie buni in meseria lor. Asa ca pentru ei un san gol e ca si cum te-ai uita tu la o papusa dezbracata. Poate chiar mai banal, ca tu esti curioasa.
Sa ne spui cum va fi cand vei da chiloteii jos la ginecolog. laughing