| Antmrvd a întrebat:

Buna! Astazi am avut un bufeu ft mare in masina,deodata mi s au dilatat venele,am inceput sa-mi fie enorm de cald,enorm,simteam ca lesin ca parca inima nu mai bate si ca voi pica,a durat putin,mi-a trecut intr-un minut doua…
Tin sa spun ca am mai patit asta cu luni bune in urma si,am tratat, cu serlift, si nu am mai avut pana avum…nu stiu de ce am avut iar…
Am facut 3 ekg uri toate bune, nu probleme…rezultate ok…
Nu stiu ce sa mai spun…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Răspund cu o intrebare.
Erai la volan?
Dacă da, mergi si fă-ti niste analize.

| Simpatic a răspuns:

Salutare, recomand sa te trateazi corespunzator la un medic psihiatru cu adevarat bun, cel care ti-a dat doar serlift cu toata stima nu imi pare un profesionist, pe langa asta ai nevoie si de consiliere si psihoterapie

cateva articole utile:
https://www.catena.ro/......ati-corect
https://www.medicover.ro/......a,71,n,288

multa sanatate!

ps: acela a fost un atac de panica, deci nu ai probleme cu inima!

| Violleta2022 a răspuns:

Ala nu-i bufeu-rui ci ATACURI de PANICA si sunt declansate de mintea ta, care iti inventeaza stres si frica, moment in care anxietatea de care suferi se amplifica si faci atacul de panica.

Atacurile de panica sunt declansate de boli mentale, depresie, anxietate samd, neavand nici in clin sau maneca cu vreo boala de inima, de care nu suferi oricum, dupa cum confirmi chiar tu, ca ai avut 3 EKG-uri normale.

Problema ta are rezolvare cu terapie si medicatie de la un Medic Psihiatru, dupa o evaluare si consultatie medicala.

Sanatate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici eu nu știu ce să mai spun.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ti s-a intamplat in timp ce conduceai, nu e deloc o situatie peste care sa treci cu vederea.Iti dai seama ca s-ar fi putut intampla oricand o tragedie, o clipa de neatentie din partea ta si a altui sofer si... Poate n-a fost asa, ca nu ai mentionat, doar presupun, insa asta nu inseamna ca nu exista riscul pe viitor.Trebuie sa mai cercetezi, tot un medic iti va da raspunsul.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
A fost un atac de panica.
Trebuie sa faci o cura cu MagneB6 si SedatifPC.
Sanatate,