| madalinamda a întrebat:

Bună! Am o problema, la fund am ceva cât vârful la deget și problema e ca ceva ca un mat uscat nu știu cum sa descriu în cuvinte.Ce pot face, ma puteți ajuta cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai tu acolo se numeste HEMOROID si este specific celor cu probleme de constipatie.
Recomand sa incepi a manca sanatos, cu multe supe, ciorbe si fibra, ca sa nu ti se mai inflameaze homoroidul, de la poponet.
Spala-te dupa fiecare defectatie la poponet cu apa calda si sapun si strege usor, prin tamponare.

Vezi ca-n farmacii se gasesc creme spciale impotriva hemoroizilor, se numesc HEMORZON si se pot da la poponet dupa ce te speli dimineata, seara si dupa fiecare defectaie, evident pe poponetul curat si uscat.
Sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Buna.Sfatul e sa citesti ce scrie mai sus cu rosu si sa mergi la medic.