| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, cu simptome de 2 ani de zile, eu zic ca e vorba de hemoroizi timp de 2 ani de zile am avut cred ca 10 scaune cu sânge dar fara durere si acum la ultimul scaun l-am avut cu sângerare fara durere numai ca am observat la anus a iesit afara din el ceva rotund ca un bob de mazăre, putin mai mic de culoare mov ca o vanataie! Eu cred ca este vorba de hemoroizi, acum voi ce părere aveți? Si daca ar fi hemoroizi credeti ca, cu inelul acela de cauciuc amplasat la baza lui scap de tot de el sau o sa am problema asta toata viata? Precizez ca nu am probleme cand mănânc picant si nu am nici o durere la iesire, ce grad ar fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa fiecare scaun spala-te cuapa calduta si sapun! Dupa uscare unge locul cu putina crema Hemorsal (se gaseste la farmacii) si astepti 20-30 minute inainte sa-ti tregi izmenele.

| dinaprilie a răspuns:

Picant nu ai momentan.o sa ai. daca vrei si poti se pot trata cu lazer..cica e simplu..no pain. Altfel cica e si pe gentica deci posibil sa reapara.o sa traiesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la un medic proctolog.
Nu ai voie mâncare picanta, sosuri picante, evita-le.