| Zorgzor a întrebat:

Credeti ca asa ar trebui batuti ateii care nu vor sa mearga la biserica?
http://www.youtube.com/watch?v=h_bkIth5DbU

22 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Da, ar trebui batuti cu cadelnita.

| Polaris a răspuns:

Ce bătuți, mă? Torturați în cele mai crude moduri, eretici nenorociți!

| Polaris a răspuns:

Normal, doar sunt un masochist ateu satanist nazist mason malefic, nu?

| CharlieHarper a răspuns:

Asa crestin esti tu? parca voi erati buni si mergeati pe ideea ca va face Dumnezeu dreptate

| RAY a răspuns:

Eu mam scarbit de asa zisi crestiniii de pe TPU si ema m-a dezamagit

| 4b a răspuns (pentru RAY):

Tu n-ai dezamagit pe nimeni la viata ta?!

| RAY a răspuns (pentru 4b):

ba da, in primul rand pe mine apoi pe restul dar cel mai mult pe mine

| RAY a răspuns (pentru 4b):

Si imi pare rau ca i-am dezamagit dar nu pot schimba trecutul, sper ca pe viitor sa nu repet greselile din trecut

| RAY a răspuns:

Esti pocait?

| RAY a răspuns:

Nu esti ortodox?

| RAY a răspuns:

Eu nu vorbesc cu pocaiti, imi pare rau ai ignor definitiv

| RAY a răspuns:

De ce tot imi raspunzi altceva nu ai de facut?

| RAY a răspuns:

Isi pierzi timpul din start isi spun ca ateu voi muri si daca voi arde mii de ani asta e dumnezeu ma arde ca fac bine si i iarta pe cei rai asta e

| RAY a răspuns:

E viata mea omule si tu ai viata ta

| RAY a răspuns:

Ca majoritatea oamenilor ne dorim sa avem cea ne dorim logic ca pentru asta traim, scopul vietii este sa ai grija de cele 3 lucruri sanatatea, banii, iubirea apoi prin astea 3 le faci pe altele si ajungi la cea ce isi doresti sau nu depinde de fiecare in parte, eu traiesc sa am tot ce imi doresc, eu nu beau, nu fumez, iubirea e o iluzie atata tot da am trait o iluzie atata tot, sufletul cum il percepeti voi nu exista, pentru a putea iubi trebuie sa te iubesti pe tine insuti asta isus o spune nu eu

| RAY a răspuns:

Pana atunci mai e mult indiferent de ce religie ai nevoie de banii, sanatate, iubire, nu mi frica de moarte, stiu ca va veni singura

| Wøodenpints a răspuns:

Ai auzit de sarcasm?

| M25M a răspuns:

Desigur, sa fie masacrati, arsi pe rug, trasi pe roata, spanzurati. - parca astea erau metodele folosite in evul mediu de catre cei credinciosi impotriva celor acuzati de posedare(epilepsie) sau de vrajitorie("doctori'' care foloseau plante cu efecte opiacee).
Dumnezeu nu cred ca ar fi de acord, desigur a fost de acord cu metodele de suprimare, hartuire, cucerire prin razboi(cruciadele, indulgentele, vanatoarea de vrajitori, inchizitia etc) dar na asta a fost atunci, demult.
P.S. Crestinii ar trebui batuti pentru ca nu vor sa mearga la conferinte stiintifice?

| WR104 a răspuns:

Cred ca era o sedinta de exorcizare, stati linistiti sunteti pe maini bune, si picioare, etc.

| reihiuke a răspuns:

Avea Aura of Holy Might cu Holy damage + 100% magic damage de la biserica laughing

| Raynn a răspuns:

Daca batea un ateu pe un credincios, era toata categoria in picioare tipand si urland "suntem persecutati din nou dar Dumnezeu ne va arata calea".

In cazul asta... se mai intampla.

| charonmario a răspuns:

Zorgzor Dumnezeu a lasat libera alegere el nu forteaza pe nimeni dragoste cu forta nu se poate si de asta dupa moarte multi vor intelege ca au facut o mare greseala zicand las cai bun Dumnezeu daca se inchide usa raiului dupa mine nu-i bai oi fi si eu de un 5 acolo cat sa ajung in cer da daca vei fi de 4 si nu ajungi scrie in biblie ca nimic neantinat nu va intra in cer deci concluzie Dumnezeu a lasat sa alegem cui slujim Lui sau lui mamona o zi binecuvantata