| AlexandraLorenaLML a întrebat:

Cine îmi sugerează şi mie nişte cărţi care le pot citi până începe şcoala? puppy dog eyes Dar să nu fie luuungi, ci scurte puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| AlexHaiduc a răspuns:

Don Quijote de Miguel de Cervantes e scurta in 2zile o citestibig grin astept funda

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Citește din cărțile pe care le ai tu acasă. (pentru că-ți va fi destul de greu să-ți aciziționezi diferite cărți recomandate de noi) sau roagă un părinte să-ți cumpere ceva pe măsura ta. (gen, cărți cu povești, basme)
Multă baftă.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Jocurile foamei.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colectionarul-john fowles

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Bambi
Mica Sirenă
Albă ca Zăpada.
Harap alb.

| AndrrreaDeea a răspuns:

Mesaj cifrat pentru vacanta-Rodica Moldoveanu

| サクラ a răspuns:

Don Quijote nu este un roman scurt, are 2 volume sa 3, iar mie personal nu mi-a placut.Alege mai bine ceva de Dumas, cum este cei 3 MUSCHETARI

| DeadlyRose a răspuns:

Incearca seria twilight sau la rascruce de vanturi, pe aripile vantului, cei trei muschetari, singur pe lume, mobby dick, 20 000 leghe sub mari, ocolul pamantului in 80 de zile, calatorie spre centrul pamantului si carti de genul.

| darkhellangel666 a răspuns:

Divergent - Veronica Roth, Sange Albastru - Melissa de la Cruz, Jocurile foamei, Ingerul Noptii, Mare Tranquilitatis, Destine la limita, Damnare- Lauren Kate si Fiinta din oglinda
Enjoy happy