| GeorgeH17 a întrebat:

Pot trimite o reclamatie la ITM Iasi (inspectoratul teritorial de munca) sub anonimat?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti trimite dar nu o sa fie luata in considerare.
Conform OG nr.27/2002, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART.7.Petitiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petitionarului nu se iau în considerare şi se claseaza, potrivit prezentei ordonante."

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a fi luată în considerare, TREBUIE să fie trecute datele de identificare ( nume, prenume, adresă )!
În caz contrar, Sesizarea ta NU va fi luată în considerare.

"Art. 7 / Petiţiile anonime sau cele în care nu sunt trecut datele de identificare a petiţionarului nu se iau în considerare şi vor fi clasate potrivit prezentei ordonanţe." - SURSA = O.G. nr.27/2002 actualizată de la linkul :
http://www.avocatnet.ro/......iilor.html

Toate cele bune.

| GeorgeH17 explică:

E aiurea ca daca imi trimit si datele afla sefu` si se rezolva.

| pufulescu a răspuns (pentru GeorgeH17):

Trebuia sa stii si tu asta, legea in Romania e facuta pentru a proteja patronii!

| IngridBeatrice a răspuns:

Bună, George,

Nu poți face asta, este important să-ți dai datele personale, altfel reclamația va fi clasată. Eu am citit aici: https://cariera.ejobs.ro/reclamatie-itm/