| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Cum recunoastem criminalii? Si ce putem face pentru a ne proteja?
Tocmai am vazut un video tulburator despre o crima. Se numeste 3 guys 1 hammer.(Atentie! nu va uitati)

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nu.de multe ori tine de anumite lucruri neplacute care se petrec in viata unui om.si in special in copilarie!
lucruri care il marcheaza pe plan emotional si ii formeaza un caracter ciudat!
...ex : majoritatea criminalilor in serie au fost marginalizati in copilarie de societate.si la maturitatate au ajuns sa se razbune

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Bine ...regret ca am adus in discutie videoul ala!
chiar m-as demoraliza daca ar ajunge tot TPU-ul sa se uite la videoul asta ...nu trebuia sa il aduc in discutie!
si referitor la intrebare ...criminalii nu pot fi recunoscuti, unii dintre ei sunt oameni ca oricare altii!
nu poti face nimic pentru a te proteja ...doar sa fii o persoana puternica si sa stii sa alegi bine persoanele din jurul tau!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică (pentru Apache):

Nu prea intra copii pe aici, si i-am atentionat. Sper doar sa nu se uite. Si in fond, nu esti de vina. Doar asa ne putem da seama cum e realitatea. Dură!

| Apache a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Nu ...realitatea nu e dura. realitatea e bolnava!
plina de oameni mincinosi ce isi urmeaza doar propriile interese si se ascund dupa aparente...
fiecare dintre noi este asa uneori...din pacate asta este constiinta umana!
suntem niste animale putin mai evoluate ...si din cand in cand, ne ies la realitate si partile pe care vrem sa le dam uitarii

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică (pentru Apache):

Plictiseala si prostia,curiozitatea macabră si nebunia duc la o crima de genul acesta.
Am auzit ca atunci cand nu simti frică [de orice fel] si nici nu ai procese de constiintă,atunci ai o boala, si aceea se numeste nebunie.
Oamenii se ascund dupa aparente, pacat ca nu se poate vedea si boala psihica pe care o poseda unii.

| Apache a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Din pacate sunt multi oameni care nu au boli psihice si sunt criminali.nu ucid pentru ca sunt bolnavi!
ucid din placere ...si asta e mult mai grav

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică (pentru Apache):

Poate unii asa se nasc, cu acea placere. Sau poate fi si din cauza educatiei primite. thinking

| Apache a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Nu.de multe ori tine de anumite lucruri neplacute care se petrec in viata unui om.si in special in copilarie!
lucruri care il marcheaza pe plan emotional si ii formeaza un caracter ciudat!
...ex : majoritatea criminalilor in serie au fost marginalizati in copilarie de societate.si la maturitatate au ajuns sa se razbune

| miolina a răspuns:

Sa fii calmat, sa-i poti prinde repede pe criminali. Comportament,
cum vorbesc, sa nu intri in afaceri si prietenii dubioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti. Uita-te la pustiul ala, Placinta. Ai fi zis ca e un pusti oarecare, nevinovat si care n-ar putea face rau nici unei muste. Da' daca mama Placinta e parlamentar si-i asigura protectie in fata justitiei, baiatu si-a transformat masina in arma si (spun martorii), a incercat de 19 ori sa-l calce pe unu' cu masina, pina a reusit. Interesant e ca baiatu e rahitic, ajunge sa-i arzi o palma si moare, da' a crescut in puf, nu l-a atins nimeni pina acum si se crede tare. De aici si comportamentul de criminal, pina nu-si ia una dupa ceafa, nu realizeaza cit e de nevolnic.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică (pentru anonim_4396):

Ce diavol de copil. Acum am vazut stirea. Ca fiul primarului sin Deta, si ala se crede buricul pamantului. Sunt mai multe tipuri de crimilnali. Cei care ucid din placere, cei care ucid din nevoie si cei care sunt nevoiti[de catre altcineva ] sa ucida