| madamadas a întrebat:

Sal TPU. Am o roblema cu FIFA 14 nu imi porneste, care e problema (jocul e cumparat) si cum o rezolv. Pana acum imi mergea dar erea instalat in D si acum l-am mutat in F oare asta e problema?

11 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Jocurile odata instalate nu se muta ca niste simple fisiere. Instaleaza-l din nou pe D, probeaza-l, dezinstaleaza-l si instaleaza pe F.

| madamadas explică (pentru horia2012):

Deci acum e iarasi in D si tot nu vrea

| horia2012 a răspuns (pentru madamadas):

Acuma l-ai cam dat peste cap tot mutandu-l. Dezinstaleaza-l din control panel. Instaleaza-l asta gratis si fa o curatenie generala D si F. Curata si Registrii. Restart si instaleaza-l din nou. Vezi unde salveaza, sa copii acele fisiere sa nu le pierzi:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| madamadas explică (pentru horia2012):

Sterge ceva din fisierele esentiale?

| horia2012 a răspuns (pentru madamadas):

Absolut nimic. Eu il folosesc de mai bine 1 an. Poti face si optimizarea sistemului cu el. O sa mearga mai bine. Iti instaleaza si un gadget mic pe ecran cu memorie si procesor.

| madamadas explică (pentru horia2012):

Deci sterge doar fisierele infectate?

| madamadas explică (pentru horia2012):

Dar registrii cum ii curat?

| horia2012 a răspuns (pentru madamadas):

Nu numai pe ele. Si fisierele cu erori.

| horia2012 a răspuns (pentru madamadas):

Te duci pe "cleaner" si acolo ai mai multe taburi "junk cleaner",
"Registry cleaner". Le folosesti pe fiecare, fara "large file". Aici scaneaza si gasete toate fisierele mai mari de 50 MB (unele foarte impportante -si daca le stergi pe astea ai incurcat-o). Eu nu folosesc functia respectiva.
La registry, o parte or sa fie bifate, o parte nu. Eu le-am, bifat pe toate.
(select all). "Privacy Cleaner"-curata tot din toate browserele de internet. Foloseste-o fara probleme.

| madamadas explică (pentru horia2012):

Mda. tot nu vrea crying((;((((

| horia2012 a răspuns (pentru madamadas):

Ultima solutie inainte de reinstalare a sitemului. Repara sistemul.
Bagi CD-ul, bootezi, dar in loc de instalare alegi Reparare. Dureaza aproape la fel de mult dar nu pierzi programele instalate. Inainte de asta ar fi bine sa formatezi si cealalta partitie/partitii. Muta documente si tot ce ai in C si foloseste programul asta gratis, pentru ca la Reparare nu poti formata partitii:
http://www.softpedia.com/......tion.shtml
(l-am folosit si e foarte bun.)
Daca nu vrei, Reinstaleaza sistemul ca l-ai dat peste cap cu toate instalarile si mutarile intre partitii a jocurilor si aplicatiilor.