| Flavy_Flavia_1995 a întrebat:

Dacă eu nu vreau sa depun plângere împotriva celui care m-am luat cu forța așa s-a constatat. Decât sa declar ce s-a întâmplat. Se poate face ceva? El a bătut-o pe una, m-a luat cu el dar nu mi-a spus ce vrea sa facă, a bătut-o mai apoi ma trezesc ca merg la audieri. Asta a fost de 5 ani maxim 6.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu prea am înțeles ce vrei să spui. Presupun că ești convocată ca martor într-un proces (penal, probabil).
Nu trebuie să depui nicio plângere; rolul tău acolo va vi doar de a povesti ceea ce ai văzut despre faptele judecate.

| Flavy_Flavia_1995 explică (pentru mihai69):

Nu s-a ajuns la proces decât la poliție am dat declarație ce sa întâmplat șina considerat ca el m-a luat cu forța și m-a întrebat dacă eu am știut dacă vrea Sa o bată pe fata aceea. Și eu i-am spus ca nu pentru ca nu știam. Apoi m-a întrebat dacă depun plângere împotriva lui pentru ca m-a luat cu forța și am spus ca nu. Dar mag Andric ca după 5 ani poate și mai mult sa închis dosarul