| Myawa a întrebat:

Buna dragilor de pe TPU happy. Imi puteti spune careva va rog, sa-mi explice ce naiba sunt acelea conditii de departajare la inscrierea la facultate. Am gasit pe multe siteuri ale facultatilor, admitere concurs de dosar pe baza mediei de bac si langa scris conditii de departajare :I
Fundita si multumesc! :* scuzati daca e o intrebare prostoasca...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul in care doi candidati (de obicei cei care prind ultimul loc la buget/taxa) au aceeasi medie de admitere, se vor aplica criterii de departajare precum: nota de la unele probe de la BAC (in functie de universitate si specializare), media pe anii de liceu la unele materii, etc. Totul pentru a se decide cine intra pe respectivul loc.

| Myawa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc daemonnaXXX big hug :*

1 răspuns: