| Iuliabarbu a întrebat:

Buna! Am o problemă care mă macină de ceva timp. Dimineața când mă trezesc am un abdomen plat, însă după ce mănânc ceva burta mea se umfla, iar până seara zici că sunt gravida. Chiar daca urinez burta mea rămâne la fel de mare. Ați mai pățit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jessica1235 a răspuns:

Există șanse să fie constipație sau poate mananci/bei ceva ce te baloneză foarte mult, dar cel mai bine e să mergi la un medic și să-i spui problema ta. Multă sănătate happy

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vazand intrebarile tale, este foarte greu de spus ce probleme ai.

| Iuliabarbu explică (pentru darrio2007):

Și ce este cu asta? Crezi că sunt însărcinată?

| darrio2007 a răspuns (pentru Iuliabarbu):

La ce faci tu cu iubitul, nu cred. Doar daca spui tot.

| darrio2007 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......a-vorbesc/

Crezi ca strainii te ajuta mai mult decat parintii?
Daca asta intelegi prin familie.

| Simpatic a răspuns:

Consulta un medic gastroenterolog!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la gastroenterologie ei stiu ce ai nu noi.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu mananci mancare sanatoasa, daca iti produce atat de multa imbalonare si umflare a intestinelor.

Nu apa iti umfla burta, ci mancare!

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil ai gaze intestinale.

| Clausclaudiu9696 a răspuns:

Să nu ai probleme cu scaunele, sa nu te constipi și dacă te constipi și nu ieși afară sigur că abdomenul tău se umflă.