| ovidiu33b a întrebat:

Buna, am la cheia de la scara brelocul acela albastru si astzi am vazut ca nu mai deschide usa, stie cineva cum se incarca? Sau din ce cauza s-a descarcat?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Duci un "breloc" FUNCTONAL la un centru de copiat chei si iti faci dublura.

| Lupică27 a răspuns:

Acea cheie de interfon se cumpara de la un magazin unde se copiaza chei de apartament, se ascut cutite, etc.
Nu stiu cum se numeste magazinul, trebuie sa fie unul si in zona ta.

| adryang78 a răspuns:

Acele cartele magnetice sunt consumabile. Se pot înlocui la orice birou de copiat chei, de regulă au și aparatura necesară să copieze astfel de cartele.

| darrio2007 a răspuns (pentru adryang78):

Consumabile?
Il am de 7 ani, de cand s-a instalat interfonul si inca functioneaza.

| adryang78 a răspuns (pentru darrio2007):

S-a nimerit mai de calitate, probabil. Am avut o cartelă care m-a ținut doar un an și ceva, după care am făcut alta la un centru de chei și merge și acum, sunt vreo 5 ani de-atunci.

| darrio2007 a răspuns (pentru adryang78):

Asa e. Nu toate sunt de calitate.