| ANONYMBOSS293 a întrebat:

As vrea si eu informatii despre cum pot primi bani pe videoclipuri pe youtube. Am inteles ca se pun reclame si primesti bani la un anumin numar de vizualizari. As dori sa stiu cum, la cate vizualizari si ce trebuie sa fac sa primesc bani.

4 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Trebuie sa activezi generarea de bani prin Adsense sau ceva de genul. Dar daca nu ai vizualizari la clip-uri e degaba, la 1000 de vizualizari primesti 0.20$ sau ceva de genul ala, deci nu o sa castigi mare lucru.

| ANONYMBOSS293 explică:

Eu vreau sa stiu si cum le activez si cum iau banii. Din cate stiu eu, parca erau 100 lei la 10 mii de vizualizari.

| suntserios a răspuns (pentru ANONYMBOSS293):

Hahahah 100 lei la 10k vizualizari? ce barosaneala ar fi.

zi mersi daca iei un 20 lei per 100.000 vizualizari.

uite un articol despre castigurile lui Buhnici care publica zilnic video uri pe yt.

Abia a scos 3$ la 10.000 view uri

http://www.victorkapra.ro/2015/01/castiga-vloggerii-romani-youtube/

| ANONYMBOSS293 explică:

Pai si ce trebuie sa faci ca sa presti banii? Pe ce ii primesti? Trebuie sa iei contact cu vreo firma care vrea publicitate sau iti da youtube?