| Andre17331 a întrebat:

Anul viitor vreau sa merg la cursuri de tatuaje pentru diploma acreditata dar am auzit de la ceva vecină ce tot a făcut a curs de manichiura și ia trebuit bacu.
Cum că trebuie să iau bacul pentru a primi diploma acreditata?
Ce legătură are matematica, biologia si română cu tatuajele?
Sper sa nu fie căzu și doar că m-au prostit ăștia
Deci e adevărat sau?

4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Vecina ta bate câmpii sau voia sa ti spuna ca are bacul luat, vaz Doamne.
In fine, neimportant ce abereaza ea.
Pentru cursuri tatuaje este nevoie de 10 clase.
https://www.scoaladetatuaje.ro/acte-necesare
Pentru manichiura nu era nevoie sa ia bacul, ajungeau si 8 clase.
https://cursuritesa.ro/......acreditat/

| LisaJulie a răspuns:

Cam nu prea mai poți sa faci nimic fără 12 clase și bacul luat! Încearcă totuși sa îl mai dai odată deoarece te vei tot lovi de el

| Andre17331 explică (pentru LisaJulie):

Adevărat
12 clase am dar ce are de făcut bacu acolo nu știu, ori cum mersi mult

| suntserios a răspuns (pentru Andre17331):

Bacu are de facut acolo pentru ca vei avea cel mai probabil nevoie de diploa de bac la angajare. Ca cine angajeaza vrea o minima dovada ca ai facut niste studii