| Legion7X a întrebat:

Https://youtu.be/1EHdNoomd8E

Salut TPU
Am și eu o întrebare pentru cei care au câini și folosesc pastiluțele BRAVECTO împotriva purecilor și căpușelor credeți că este bun sau îmi termină câinele luând în considerare videoul de mai sus care ma cam speriat puțin?

Atenție vreau părerea doar a celor care folosesc acest produs ca să știu dacă merită cumpărat sau nu

2 răspunsuri:
| MateiCiobanu a răspuns:

Acest bravecto este FOARTE PUTERNIC si daca ii dati cainelui dumneavoastra pe burta goala o sa se imbolnaveasca(acest bravecto are efect imiedat si se duce in sange asa mor purici si capusele)Cainele dumneavoastra trebuie sa fie foarte sanatos ca sa il dati (eu il folosesc can cainele meu are foarte multi purici)

| Legion7X explică (pentru MateiCiobanu):

Mulțumesc de comentariu dar am rezolvat problema i-am luat foresto și am scăpat de purici timp de 6 luni.
Pe cutie scrie 7-8 luni dar își face efectul la propriu timp de 6 luni scrie și pe prospectul inclus. Este foarte bună prima oară am fost sceptic dar rezultatul își spune cuvântul.
Cam scumpă dar la 6 luni îmi permit am un cățeluș de 4 ani nu mai mulți.
Ușor ușor zgarda a eliminat acele substanțe iar purici într-o săptămână și ceva au dispărut de pe el complet 100% fără să exagerez.
Iar când plouă afară o poartă cu brio tot își face efectul dar când îi fac baie o scot.
Iar cu bravecto nu vreau să mă risc am văzut multe cazuri de otrăvire a câinilor nu cred că toți erau bolnavi ci medicamentul este foarte puternic așa de puternic că dacă nu este administrat cum trebuie câinele poate muri foresto este doar o zgardă iar substanțele se elimină în corp treptat prin păr nu repede ca la bravecto.
Am văzut comentarii foarte recente din 2015, 2016 pe diverse forumuri când oamenii din diferite Țări se plângeau de efectele negative care pot apărea ex: lipsa poftei de mâncare, stare de rău în corp de exemplu zacere pe podea, bube roșii sau diferite alergii pe burtă care toate cele menționate duc la deces.
Sper că nu v-am plitisit cu atâta roman.

O seară plăcută!