| radurosca05 a întrebat:

Cum se afla varsta unui papagal perus?

6 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

De la 6 luni sunt considerati adulti. puii baieti au culoare din jurul narilor mov-albastru deschis iar la adulti albastru intens.La femele cand sunt mici au membrana maroniu deschis cand cresc se face maro. Sper ca te-am ajutat

| mariusQ a răspuns (pentru T7uk):

Eu stiu ca te iei dupa culoarea de pe nari ca sa stii daca e fata sau baiat dar ar trebui sa-l asculti pe Al3xin0.

| noktambul a răspuns:

Ii numeri dintii laughing Sau, mai bine, intrebi persoana de la care l-ai cumparat.

| T7uk a răspuns (pentru noktambul):

Vanzatorii de multe ori nu sunt seriosi.

| kathy7649 a răspuns:

Nu stiu precis, dar am avut un papagal perus si ii socoteam anii conform petelor de pe obraz.(cu toate ca socoteam anii, coincideau cu petele)

| T7uk a răspuns (pentru kathy7649):

Nu prea are legatura...Perusul meu are pe un obraz pete si pe celalalt nu are.si are 7 ani