| Eunchae a întrebat:

Buna TPU... Am doi peruși (femela și mascul desigur) și au 2 oua. Eu mă întreb dacă masculul neapărat trebuie sa ia locul femelei la clocit atunci când ea mănâncă sau bea apă fiindcă eu cred că el nici nu știe că are oua și nu a intrat in cuib niciodată (femela nu cred că îl lasă).

5 răspunsuri:
| nigja30 a răspuns:

Spune-i la femela sa il lase

| Eunchae explică (pentru nigja30):

Eu nu îmi dau seama daca tu glumești sau nu... Pentru că femela nu înțelege nimic

| nigja30 a răspuns (pentru Eunchae):

E real, eu vorbesc cu pisica mea Sofia Intai in fiecare zi

| Eunchae explică (pentru nigja30):

Eu nu știu cum te înțelege sau cum ai învățat o... femela mea este mai sperioasă și nu prea vine la nimeni + nu are nici o șansă să înțeleagă ce ii spun

| nigja30 a răspuns (pentru Eunchae):

Pai arata-i ca o iubesti si fi tu masculul alfa ca sa vina la tine si sa iti asculte vorbele deoarece femelele niciodata nu vor baga in seama pe nimeni