| Anonim20000000 a întrebat:

Bună! Ce înseamnă atunci când cățelul își scutură puternic capul? Este foarte agitat, își scutură capul, se scarpină la urechi,are o respirație foarte rapidă, nu își găsește locul.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseaman ca are purici sau capuse in urechi.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Mergi cu el urgent la veterinar.

| Anonim20000000 explică (pentru gabicoo):

Se scarpină la urechi și plânge. Este cam roșu în urechi.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Anonim20000000):

Du-l la veterinar sa nu aiba un sarpe in ureche.

| Anonim20000000 explică (pentru gabicoo):

Nu cred. El nu iese din curte și noi nu avem animale sălbatice pe lângă noi sau vreo pădure.

| Sophieka a răspuns:

Ii e rau... Posibil sa aiba otita sau alta problema medicala!
Sa mergi maine neaparat cu el la veterinar!

| ioana748 a răspuns:

Pana ajungi la medic.
Trebuie curatat in urechi.
Un servetel umed uscat sau un material de bumbac, infasori pe deget si l cureti.
Daca aveai apa oxigenata sau albastru de metilen era si mai bine.
Si Dexogen de la farmacia veterinara.

| Anonim20000000 explică:

Nu prea cred ca e rabie.