| Biby a întrebat:

Am un pisoi pe nume Misu de 3 ani si jumatate. A lipsit 2 zile, dupa aia a mai venit o zi si dupa iar a lipsit 2 zile.Acum a venit, a mancat si acum iar vrea sa plece. El era genul" mananca, doarme, si sta toata ziua in casa") de data asta nu stiu ce s-a intamplat de tot cere afara.Imi este frica sa nu pateasca ceva si de asta nu-i dau drumul.Nu stiu ce sa fac.
Va rog grabita-va!

9 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Biby! Motanii nu sunt in calduri, motanii sunt vesnic disponibili. Ei simt pisica in calduri pe o raza de kilometri, iar pisicile nu prea mai au calduri sezoniere (mai ales cele tinute in casa, pe care el implicit le simte de asemenea). Deci singura cale de a stopa peregrinarile lui Mișu, care are si acces afara este sa fie castrat.
O zi cu zâmbet să ai!

| ElShaarawy a răspuns:

Se duce la pisici lasa-l...laughing

| BlackRoseMary a răspuns:

Urmareste-l din pragul usii

| Iheartshoes a răspuns:

Poate e in calduri si umbla dupa mate.
Nu ai ce sa-i faci. daca plange si miauna intrunalasa-l afara si se va intoarce el iar daca sta linistit tine-l in casa ca nu pateste nimic.
Nu te speria! Daca e in calduri e ceva foarte normal.

| Nuimicitinumele a răspuns:

E mare acum isi poate tine singur de grija si poate el peaca pentru nebunie cu o pisica daca ma intelegi sau poate i-ai fac ceva si vine acasa doar ca sa se hraneasca PS: pisicile nu simt dragoste lor doar le place sa fie rasfatate si noua ne place sa le rasfatamwinking da nu iti face grij o sa fie bine dai drumul sti vorba aia daca iubesti pe cineva elibereazal mie mi-au plecat 1 caine 3 pisici cu pui cu tot si 1 motan si ii iubeam foarte mult dar de au plecat sad deci lasa-l sa isi traiasca viata nu il tine ca intr-o cusca

| cristy799 a răspuns:

Asa facea si catelusul meu! fugea de acasa! Dar mereu se intorcea! Intr-o zi l-am vazut la un vecin ca se juca cu cainele lui! Poate asa face si pisoiul tau! sau poate are o prietena!

| Mirrruna a răspuns:

Buna! Si eu am un pisoi si ma pricep la ei. Motanul tau vrea sa se duca dupa pisici...si nu e tocmai bine pentru ca sigur se va mai intalnii si cu alti motani si se vor bate. Si dupa cum ai zis, a lipsit doar 2 zile, ceea ce e putin, poate ajunge sa lipseasca chiar cu cu saptamana. Solutia cea mai practica ar fi sa il castrezi, asa nu va mai pleca si nu va mai fii in calduri. Bafta!

| alexandra11 a răspuns:

Pai are ceva pritena pisoiul.si tu daca ai un iubit vrei sa mergi s-al vezi nu? Nu-l tine inchis in casa ca nu rezolvi nimic...lasa-l sa mearga

| aLexZz_7238 a răspuns:

Poi e motan e clar. Se duce si el la gagici laughing) Daca vroiai un animal sa il tii tot timpul in casa si sa-l mangai iti luai pisicawinking