| Biby a întrebat:

Buna TPU.
Va rog ajutati-ma! Am un pisoi pe nume Misu si o catelusa pe nume Sarah(lup) care vrea neaparat sa-l manance pe Misu.In seara asta l-a vazut la balcon(pe unde pleaca Misu, ca nu poate prin fata, deoarece acolo l-ar prinde mult mai usor.
Si acum Sarah il asteapta la poarta pe Misu ca sa-l prinda. Ea inainte statea numai la usa casei, dar acum nici nu mai vrea sa stea acolo ca nu poate sa-l urmareasca.Sunt foarte ingrijorata! De 2 ore sunt numai cu ochii pe ei si alerg la fiecare minuta din casa-afara.Imi bate inima de zici ca explodeaza!laughing
Bunicii mei au zis sa ma linistesc ca Misu este atent cand pleaca, dar mie imi vine sa plang cand ma gandesc daca i s-ar intampla ceva lui Misu.
Cum as putea sa ma calmez? Si sa-mi iau gandul ca lui Misu i s-ar intampla ceva? In fiecare dimineata ma trezesc la 4-5 sa vad daca a venit Misu si daca nu a venit, numai adorm pana nu vine.(sunt la tara cateva zile, ca nu pot sa-i tin in apartament)

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Biby! Uită-te aici la un articol foarte interesant despre acomodarea câinelui cu pisica http://animale.acasa.ro/......-8274.html
Citește și aici @Biby http://animale.acasa.ro/......15217.html
Cred că dacă ai încerca să-i ții puțin câte puțin împreună împreună (cățelul în lesă), să le acorzi aceeași atenție (eventual să-ți recompensezi cățelul cu un biscuite sau cu ce-i place lui) la cele mai mici semne de acceptare a motanului vei reuși. E ca și la oameni, trebuie să acționezi cu grijă, diplomație și răbdare.
O zi cu zâmbet să ai!

| UnqMishu a răspuns:

Ce nume ciudat ai dat la pisoi straight face