| gemeni6226 a întrebat:

Va rog sugestii de filme la care sa rad cat de mult posibil.Azi vreau sa rad mult.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Murder Mistery
The Hangover 1-3
The Rundown

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand vreau sa ma binedispun ma uit fie la serialul Mr.Bean (1990) fie la seria de filme The Naked Gun, cea cu actorul Leslie Nielsen.
Ambele titluri desi par demodate si vechiute va asigur ca sunt destul de bine realizate, cel putin nu intr-un mod grotesc, adolescentin si doar cu tente sexuale asa cum sunt cam toate comediile de dupa 2000 sa zicem ca reper.
De fapt cam toate filmele americane care sunt comedii dar nu comedii romantice, au tenta sexuala si prea putina comedie eleganta sa o numesc asa.
Cel mai bun exemplu de comedie cu tenta sexuala American Pie.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Multumesc astea le-am vazut, nu era de unde sa stii.Din pacate am vazut multe comedii de aceea am cerut sugestii ca poate poate cineva imi da idei noi.(era imposibil sa insir tot ceea ce am vazut deja, dar cred ca asa e mai interesant-ghici ghicitoarea mea ce nu am vazut?)

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Mie mai nou imi plac comediile astea prostute ale lui steve carell, un mare actor ce are rol de prost de obicei, asa chiar daca ati vazut, si eu le-am vazut de 2-3 ori pe fiecare :
Seeking a Friend for the End of the World (2012)
Dinner for Schmucks (2010)
Date Night (2010)
Crazy, Stupid, Love. (2011)
The 40-Year-Old Virgin (2005)

| NLS a răspuns:

Yours, mine & ours (2005)

| gemeni6226 explică (pentru NLS):

E bun filmul nu zic nu dar de ce nu pot ride? caci acolo este o familie fericita si eu de foarte mult timp nu sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalul
Jexi
Playing with fire
Gospod postoi, imeto i' e Petrunija
Parasite
Un gigolo de 2 bani

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Asta un gigolo de 2 bani am vazut e super tare filmul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Let's be cops e magistral
This is the end
American pie
Seriile de la bad santa
Seriile de la ace aventura
I feel prety
Cred ca cel mai tare film de comedie e asta murder mistery
Si let's be cops

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Asa este happy

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Joker. Daca nu razi tu, atunci o sa rada el pentru tine...

| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns:

Borat - eu am râs ca un nebun.

| gemeni6226 explică (pentru Bajereanu_Iulian_1993):

Multumeschappynu am vazut dar m-am uitat la trailer cred ca o sa-mi placa.Maine ma uit la el.Azi am pe program Rundown.