| thepinklady30 a întrebat:

Imi recomandati vreun anime care v-a placut sau vreun serial?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Seriale anime care mi-au placut desi mentionze ca nu am vazut prea multe, dar consider ca le-am vazut pe cele bune:

Death Parade (2015)
Death Note (2006–2007)
Erufen rîto (2004) aka Elfen Lied
Devil May Cry (2007)

| Sn4k3 a răspuns:

Castlevania

| Ineys a răspuns:

Anime:
-Steins Gate ( puțin greu de digerat dacă ești mai mic pentru că e o acțiune mai greoaie și întortocheată. Dacă îi dai șanse sigur o să-ți placă)
-Elfen Lied ( gore 18+ poveste interesantă și emoționantă )
-Black Clover ( genul mai Naruto așa sa zic, acțiune, personaje conturate de-a lungul multor episoade, 150+ )
-Violet Evergarden ( un anime superb cu animație de nota 10++ și poveste interesantă )
-Grand Blue ( băutură, comedie, viață de student, un anime foarte amuzant )

Cât despre seriale nu prea am văzut multe la viața mea. Singurele care mi-au plăcut:Lucifer, Supernatural, House M.D.

Astea sunt ultimele pe care le-am vizionat cel mai recent și îmi vin în minte.

| Apokales a răspuns:

Stiu cateva anime-uri din copilarie care mi-au placut (nu-s fan) :
-Naruto
-Regele Shaman
Iar seriale am doua preferate ( din nou, nu-s fan seriale, prefer filmele): Hannibal (2013) si Chernobyl (2019) care este o mini serie de 4 episoade bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Killing, primele 2 sezoane.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Iti recomand cele mai bune vazute de mine,parerea mea chiar merita vazute,incep...
ANIME
-HUNTER X HUNTER(actiune, aventura)
-VAMPIRE KNIGHT(romantic)
-DEATH NOTE(suspans, inteligent, thriller)
-NANATSU NO TAIZAI(aventura, actiune, romantic)
am vazut mai multe dar astea mi au venit in minte momentan iar seriale nu am decat 2 care sunt in spaniola pe care le-am vazut dar sunt foarte bune acum depinde de gusturile fiecaruia
SERIALE
-LA CASA DE PAPEL(actiune, romantic, inteligent)
-TERESA(romantic)
VIZIONARE PLACUTA!

| adelina29 a răspuns:

Dacă nu l-ai văzut deja, încearcă Bleach, e preferatul meu.

| ichbinandre101 a răspuns:

Iti recomand sa te uiti pe Netflix (seriale) la:
-Prison Break (daca iti place actiunea)
-Sex Education
-On my Block
-The Big Bang Theory (daca iti place comedia)
La anime-uri te poti uita la Death Note

| Samy097 a răspuns:

Daca ai Netflix:La Casa de Papel, The end of the f***ing worl sau When they see us
Anime:Naruto sau Dragon Ball Z