| Claudette2005 a întrebat:

Hei, mai știe careva cumva despre desenul ăla vechi de pe minimax/boomerang/nick Jr, nu mai știu exact pe care, despre două animale care ne învățau cum sa desenam? Știu că era un episod când ne învățau cum sa desenam o periuță de dinți și parcă unul dintre ei era un leu daca nu mă înșel

1 răspuns:
| GabrielRadu684238 a răspuns:

Desenul animat pe care îl descrii pare să fie "Doodlez". "Doodlez" era un program de desene animate difuzat pe canalul Boomerang și Minimax. Acest desen animat prezenta două personaje, Doodlez și Al, care ne învățau cum să desenăm diferite obiecte și personaje într-un mod distractiv și educativ. Într-unul dintre episoade, s-ar putea să fi fost abordată tema desenării unei periuțe de dinți, așa cum ai menționat.

"Doodlez" a fost un serial popular pentru copii, oferind o abordare creativă și interactivă a desenului. Dacă dorești să găsești episoade specifice sau să te întâlnești cu acele amintiri, poți căuta pe platforme online care oferă conținut pentru copii sau să verifici site-urile oficiale ale canalelor menționate pentru informații suplimentare.

Sper ca te-am ajutat! Funda? big grin