| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce film cu Adam Sandler va place cel mai mult?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Majoritatea filmelor in care a jucat el sunt comedii light, slabute, totusi omul este o somitate a acestor tip de filme, mai ales ca detine de multi ani, casa de productie filme> Happy Madison Productions!

majoritatea filmelor de comedie in care el a jucat mi-au starnit zambete, cateva dintre ele : The Waterboy, Grown Ups, 50 First Dates,Mr. Deeds, Happy Gilmore, Billy Madison, Just Go with

dar este un actor potrivit si pentru filmele ce contin elemente drama si/sau actiune: Reign Over Me, Click, Bulletproof

| Violleta2022 a răspuns:

Nici unul, ca nu-mi place actorul.

| wildthing a răspuns:

Cred ca Grown Ups.

| KovacsB a răspuns:

Niciunul,nu-mi place deloc de actorul asta.

| Salontanul a răspuns (pentru KovacsB):

Subscriu! Filme aiurea si nici macar nu ma fac sa rad.

| Simona2024 a răspuns:

Uite am vazut unul din cele mai frumoase filme a lui. O comedie mortala, razi cu lacrimi. Se cheamă Murder Mystery. Am vazut si prima parte si a doua. Prima parte este din 2019 si a doua din 2023. Uite-te. Merita vazut.

| AdrianaBacescu explică (pentru Simona2024):

Am vazut The Longest Yard cu Adam Sandler, Burt Reynolds, Chris Rock si The Wedding Singer cu Adam Sandler si Drew Barrymore.