| andreeaeml1200 a întrebat:

Credeti ca oamenii care dau speranțe false cu privire la o "viitoare" relație și preferă să ignore sentimentele cuiva, fara sa ii spuna direct ca nu vrea nimic serios cu el/ea, sunt oameni imaturi si lipsiți de respect?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"oamenii care dau speranțe false cu privire la o "viitoare" relație...sunt oameni imaturi si lipsiți de respect?"

nu Andreea mamă, sunt DIPLOMAȚI (se poartă cu mănuși)

| dullcat a răspuns:

Evident ca da.Cine este matur respecta in primul rand timpul propriu si al altora, alegand sa nu o lalaiasca inutil de parca e vorba de o relatie de liceu, cand ambii protagonisti sunt de obicei cat se poate de confuzi in privinta a ce vrea fiecare.

| ehhehehehhehehehh a răspuns:

(scriu de obicei gresti cuvintele sper sa se inteleaga scuze)depinde, in cele mai mumte cazuri da
dar sa nu uitam ca exista oameni cu trauma sau nu neaparat taruma,experiente neplacute, precum părții abuzivi sau narcisisti, in copilărie ceva grup de prieteni narcisisti sau toxici persoanele de genu pot creea o dauna mare, precum sitima de sine scazuta,(tot feluri de boli precum depresia), tot de aici poate veni si lipsa de încredere(si fara ca "ma iubeste ar trebui sa aiba incredere" pentru ca nu e asa simplu)si ii este greu sa isi comunice emotiile,
multi din acestia mint despre emotiile lor deoarece ei cred ca se protejeaza pe ei inspecial pe cel alături (din mai multr motibe)
poate ignora sentimentele petru ca nu stie ce sa faca la ce sa se astepte sau nu stie ce sa faca cu ale lui/ei si de acee nu spune direct caci tiine la persoana aceea si nu stie cum so termine sau poate (cum am mai zis sus) persoana respectiva se crede o influența rea si nu vres sa strice persoana alături dar oricat ar vrea nu poate lasa persoana aceea si se crede egoist/a pentru aceasta
speranțele false la o viitoare relație nu înțeleg la ce mai exact va referiti
acum nu vreau sa va faceti speranțe pentru persoana depre care vorbiți, si cel mai probabil fac o greseala extraordinat de mare trimiând acesta.
Dar am trimis ca sa, in caz de sa fiti mai atent/a la modul cum gândește si "body language " caci poate chair are niste experiente neplăcute (cautati pe google semne evidente) si poate poate
_am scris aceasta mai mult ca sa nu generalizam_ pentru ca nu toate persoanele care mint sunt rele (la intenti ma refer caci mincunea nu e buna) ( si chiar daca intentiile lui par rele dar in capul persoanei cand expluca ii se pare ca facea ceea ce trebuie inseamna ca avea intenti bune)
÷nu toate păsările care se ascund in noapte sunt bufnite÷
nu sunt nici un fel de specialist asa ca sa nu luați mari sperante in raspunsul meu