| AndreiAndrei2004 a întrebat:

Salut TPU, am o mare întrebare, dacă am 5 de 4 și un 5 la mate mai trec sau rămân corigent?!

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Treci doar strada. Dar nu la mate.

| Simpatic a răspuns:

Asta este si motivul pentru care ai aceste note la matewinking
dovada, intrebarea!

| Mosotti a răspuns:

E 25/6 adica 4, 16, nu treci.
Daca era min 4, 50 treceai, ca se pune 5.

Adica ai 4+4+4+4+4+5 =25, imparti la 6 note, si media iese 4, 16.
Ca sa scapi trebuie sa iei un 9 si treci, iese media 4, 85 si pune 5

Ca o sa fie 4+4+4+4+4+5+9 = 34, si 34/7 = 4, 85

| johnnny123 a răspuns:

Da, rămâi corigent. Și din moment ce nu ești în stare nici măcar să calculezi o medie, este absolut normal să rămâi corigent la mate.

| ReddY25 a răspuns:

Vei rămâne din păcate

| ioana748 a răspuns:

Adun notele si rezultatul il imparti la cate note ai.
Fa si tu singurel.

| MistarGoGu a răspuns (pentru ioana748):

Nici de manelist nu cred ca o sa fie bun ca si la nunți trebuie ceva matematica cat dai spaga la ANAF, taxa de protectie la interlopi, rata de Leasing la BeMEWeu sau Mertzan... contabilitate domne nu gluma

| ioana748 a răspuns (pentru MistarGoGu):

laughingSaracu copil, cine stie ce situatie.
Insa pe TPU a stiut sa si faca cont.
Of, sa l invatam naibii sa imparta, vorba ta macar acolo un lautar la o fatare de pisica ceva.
laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru ioana748):

A avut mai multe conturi care au durat fiecare cateva zile. Datorita limbajului pe care il are.

| ioana748 a răspuns (pentru darrio2007):

Ok,am inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rămâi. Dai corigența in toamna.

| Dragobeta a răspuns:

Corigent cu siguranta. Si daca nu inveti pe rupte toata vara, poate si repetent. Cum sa treci cu 5 note de 4? Acel singur 5 nu ii poate "acoperi". Ai nevoie de un 10 ca sa iti iasa media. Poti?

| SuNaM a răspuns:

Daca ai face o medie vei vedea că ai nevoie de un 10 să îți iasă media 5.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Din păcate rămâi corigent.