| UKasse a întrebat:

Hey. Sunt la liceu in clasa a 9-a pe profil uman, filologie. Am o intrebare. Din clasa a 11-a stiu ca nu se mai fac ore de matematica. As vrea sa stiu daca se vor face cele de biologie si chimie. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Cthulhu16 a răspuns:

Buna! Din fericire, de pe a 11-a nu vei mai face biologie, fizica si chimie. Cred ca toate vor fi introduse intr-o singura materie (si eu sunt la filologie, tot in clasa a 9-a, mie mi-a spus o verisoara care e pe a 11-a, deci sper sa nu-ti fii spus ceva gresit).

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Nu.
In a 11-a tot ce inseamna stiinte exacte: fizica, biologie, chimie, matematica se transforma intr-o materie numita stiinte care le cuprinde pe toate si o ai o singura ora pe saptamana.

3 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Nu mai faci, se fac stiinte unde sunt integrate fizica si chimia intr-o singura materie

| adatvp a răspuns:

Buna, si eu am fost la filo, mate vei face doar 1 ora max 2 pe saptamana cu nivel de greutate foarte mic.
Biologie si chimie nu mai faci. Succes :*

| AnneBre a răspuns (pentru adatvp):

Eu sunt filo, a 11-a si nu mai fac nici mate deloc
Stiam ca la stiinte sociale se mai face