| frafafafaf a întrebat:

Câte note trebuie să am la o materie cu 2 ore pe săptămână, ma refer pentru încheierea mediei pe anul respectiv?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel putin doua note. Daca stii sa faci media.

| dullcat a răspuns:

Buna. Profesoara se va asigura ca fiecare are note, asta daca ai predat temele/proiectele etc. Daca nu, e posibil sa ai noroc si sa te anunte cand te asculta, sau sa iti ceara sa mai faci un proiect sau ceva pentru o nota in plus.

| frafafafaf explică (pentru dullcat):

Păi eu am 3 și a zis ca ne va mai da un test și un proiect, proiectu e ușor dracu da la test vr sa chiulesc

| dullcat a răspuns (pentru frafafafaf):

Daca vrei sa chiulesti trebuie sa iti asumi consecintele.

| Hyperion7 a răspuns:

5 note
2 (Nr de ore )+3.
Atenție!
Daca nu ai numărul de note până la sfârșit, poți rămâne contingent la materia respectiva, chiar daca ai 4 de 10happy
Bizar, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minim 2, maxim 3 note.

| taev a răspuns:

Conform regulilor de anul acesta, numarul minim de note pentru incheierea mediei pe an este n+3, unde n este numarul de ore la respectiva materie pe saptamana. Deci, ai nevoie de minim 5 note.