| RAY a întrebat:

Azi se implinesc 100 de ani de la sfarsitul primului razboi, hai sa vorbim despre el, ce implicatii a avut pentru Romania si Europa?

Pls fara copy paste, vreau păreri personale, ce cunoasteti voi, ce credeti voi etc

7 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu prea îmi mai aduc aminte. Eram prea mic.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Nu fa glume pe subiectul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici gasiti tot ce te intereseaza in 5 minute :) pun pariu ca o sa va placa a 2-a e chiar amuzanta =))
https://www.youtube.com/watch?v=kCEUZ4rFiac&t=104s

https://www.youtube.com/watch?v=oXmMT4sETu8&t=51s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ww1 a inseamnat Sfarsitul nobilimii, anterior ww1 Europa era o familie mare mai toti regii fiind inruditi.
Dupa ww1 Clasa muncitoreasca a triumfat peste nobilime

| Thecurious a răspuns:

Cred ca zeci de mii de tarani au pierit pentru mosiile boierilor.
Ca mai apoi, ei sa isi extinda proprietatile.
In timp ce unii se imbolnaveau in transee si mancau resturile de la masa ofiterilor, altii mancau si beau prin balurile din Iasi.
S-a organizat odata, in Botosani, un eveniment in cinstea soldatului roman cazut la datorie. Cine crezi ca a participat? Bogatasii si ofiterii superiori, niciun soldat nu a fost prezent.
In rest, cinste eroilor nemului!

| RAY explică (pentru Thecurious):

Atat ati invatat la istorie?

| Thecurious a răspuns (pentru RAY):

Nu atat, asta este o parte din realitata nespusa.