| Sebastian67 a întrebat:

Salutări TPU! Am si eu o problema si va rog să mă ajutati! Eu ejaculez noaptea in somn si oricat mă sterg de bine pe penis tot imi este frica sa nu fac vreo prostie cand mă asez pe scaun imi este frica sa nu vina o femeie dupa mine si să se aseze pe acel scaun si sa rămână gravidă sau cand ejaculez noapte mă sterg bine pe penis si îmi fac baie si ma sterg bine cu săpun cu de toate pe penis tot imi este frica sa nu rămână spermatozoizi in cada si sa vina in urma mea o femeie si sa nu se întâmple ceva oricat de bine clătesc baia cu apa fierbinte cu apa rece tot imi este frica sa nu se întâmple ceva stiu pentru uni suna banal dar eu sunt foarte speriat, ce pot sa fac să scap de acesta temere? Vă rog ajutati-ma! Imi faceti un bine, va rog!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incerci sa te linistesti si calmezi, deoarece toate temerile tale prezentate in aceasta intrebare sunt complet lipsite de temei, fiindca este absolut imposibil sa se produca oricare dintre scenariile imaginate de tine. Multa sanatate!

| Sebastian67 explică (pentru corbulalbrosu):

Vă multumesc, am sa incerc sa ma liniștesc

| Emilian65 a răspuns:

Dupa atatea spalari ale penisului, in urma ejacularilor nocturne, nu este posibil ca vreo femeie sa ramana gravida.

| Sebastian67 explică (pentru Emilian65):

Mă sterg cât pot de bine, dar mie teama de sperma care este pe tiava crying

| AlexCristi97 a răspuns:

NIci macar daca ai ejacula in apa si ar veni dupa o femeie si ar lua sperma si si-ar introduce in vagin nu ar exista sanse sa ramana gravida. Teama ta e total lipsita de sens si ar trebui sa te informezi in legatura cu functionarea sistemului reproducator, ca sa nu mai apara astfel de frici aberante in mintea ta. De asemenea, spermatozoizii nu trec prin haine. Sansele sa ramana o femeie gravida daca ejaculezi pe vagin (si nu in el) sunt aproape 0.

| BB4Eva a răspuns:

Nu, stai linistit, o femeie nu ramane gravida doar daca e atinsa in exterior de sperma, trebuie ejacularea facuta in interiorul vaginului ei. In al doilea rand, spermatozoizii mor daca sunt in apa calda/fierbinte, deci nici faza cu baia nu e posibila. Nu iti mai face griji.