| Striker14 a întrebat:

Ce faceti cand o fetiscana de-a sasea vrea sa se combine cu tine? Cum o refuzati?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai cateva posibilitati, poftim, alege:
1.Stilul dur:ii cumperi un biberon sau o Barbie,viata e dura si nu-i nevoie s-o mangai pe crestet, mai bine o trezesti, cam devreme s-a "indragostit", data viitoare va sufla si-n iaurt, desi pe tine te va "uri" toata viata.
2.Stilul politicos:ii explici frumos ca diferenta dintre voi e complet nepotrivita, ca daca avea doi ani mai mult nici n-ai fi stat pe ganduri, ca fiecare are jumatatea lui in viata si tu nu esti jumatatea ei.Nu va intelege insa, va insista, iti va aduce cele mai absurde argumente, va plange si nu vei scapa.
3.Stilul absent:o ignori tacut, ca si cum n-ar exista.Mi se pare o lasitate, oricare din cele doua variante de mai sus e mai buna decat asta, sa ignori un om e o reducere frustranta la zero, practic o nimicire a unei fiinte.
4.Stilul nefericit:Esti intr-o relatie la distanta si suferi, nu te poti implica intr-o alta.Sau vei pleca din tara si nu vrei s-o faci nefericita.
5.Stilul comprehensiv:ai fost ranit de ultima ta relatie si nu vrei sa te angajezi intr-o alta, nu esti pregatit pentru o relatie, e totusi primejdios, ii lasi o speranta si ea va continua sa astepte si sa insiste.
6.Stilul liber:n-o poti vedea mai mult decat o sora mai mica, sa accepte adevarul si sa caute in alta parte.
Adapteaza la felul tau de-a fi ce ti se potriveste si lamureste-o.
Greu nu e.
Bafta!

| Ycu a răspuns (pentru greece12):

Hahah, foarte tare!

| FastAndFurious a răspuns (pentru greece12):

Esti senzationala, serios! Nu ti-a scapat nimic; iau lectii deja, just in case happy

| greece12 a răspuns (pentru FastAndFurious):

Ei,in mod sigur mi-a scapat ceva, nimeni nu-i perfect.
Sper sa nu fie nevoie sa le folosesti vreodata!happy

| shadow72 a răspuns:

Ii spui frumos ca nu esti pedofil

| albastrualb77 a răspuns:

Ii spui pe un ton frumos ca nu e genul tau si ca tu cauti altceva in momentul de fata.

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns:

De parcă nu îți surâde ideea.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cu rabdare, dar suficient de ferm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa, nu te uiti la tine ca esti cand un dop de pluta si nu-mi ajungi nici pana la ombilic? Hai fa pasi pana nu vine femeia nde serviciu si te arunca la gunoi.

Da funda ca sigur scpai de ea dupa ce-i zici astealaughing

| SongokuJR a răspuns:

Am una buna de a6-a in scoala...Awww ce i'as face=))

| IAndra a răspuns:

Ii spui cu frumuselu din pacate nu putem sa fim impreuna

| b33a a răspuns:

Pai ii spui frumos ca ai prietena si ca o iubesti, ca sunteti de mult timp impreuna etc! Tu vei spune asta chiar daca nu e adevarat! Pentru ca asa nu o vei rani chiar asa tare! Ii spui ca puteti ramane prieteni dar sa fiti impreuna nu se poate si mai adaugi si ca ea e prea micuta pentrutine! Faci toate astea intr-un loc unde sa fiti mai singur, ca sa nu o faci de ras in fata prietenelor ei sau a colegilor! Nu vorbi pe un ton raspicat! Vorbeste incet, calm si frumos, fara sa o jignesti! tongue Daca nu merge nici asa ii spui in fata ca nu vrei sa fi impreuna cu ea si gata! Bafta multa! big grin

| Deeeede a răspuns:

Îi dai sictir...
GLUMESC.
Îi spui frumos că nu este genul tău, sau că tu iubești altă fată, sau să nu o bagi în seamă. Dar nu te pune cu astea mici, că o să ai probleme CREDE-MĂ kiss baftă.

| lore3tina a răspuns:

Cu eleganta si stil pentru a nu o marca pe viitor. E in crestere si orice chestie nasoala isi lasa amprenta psihic. Asta daca esti un gentlemen. Daca nu, nu o baga in seama. Ignore and that's all. Insa nu iti recomandhappy