| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am 13 ani si am o problema.
Ma masturbez o data pe saptamana.
Astazi, am fost pe la 4 la biserica,era descuiat,am intrat, m-am pus in genunchi in mijlocul bisericii si am facut un,, juramant,, catre Dumnezeu ca nu ma voi masturba.
CE SE INTAMPLA DACA INCALC JURAMANTUL?
Fara raspunsuri copiate si cu,, e bine sa te masturbezi...,,

17 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde obsesia asta cu lasatul de masturbat?
De ce vrei sa iti chinui corpul cand hormonii din el la varsta ta iti cer sa te masturbezi?
De ce ai impresia ca e ceva gresit sa te masturbezi?

| Eduarddddddd130 a răspuns (pentru suntserios):

Fram,eu inteleg ca,, poate,, e bine sa te masturbezi...dar eu vreau sa nu mai practic..asa ca...las o balta

| suntserios a răspuns (pentru Eduarddddddd130):

Trebuie sa fie un motiv pentru care nu vrei sa mai practici si cel mai probabil acest motiv provine din faptul ca esti prost informat sau deloc informat

| Eduarddddddd130 a răspuns (pentru suntserios):

Nu este acela motivul... vreau doar sa scap o data de ea...motive personale

| suntserios a răspuns (pentru Eduarddddddd130):

Stai linistit dumnezeu nu te bate, nici nu ar avea cum un personaj fictiv sa te bata pentru niste relugi imaginare

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi tu in timp, ce lucruri urate ti se intampla, daca iti calci un juramant.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU ti se va intampla ABSOLUT NIMIC. 100% GARANTAT Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Nu ti se intampla nimic. Doar constiinta ta iti va da de furca,

| ywar a răspuns:

Se inchide Insta si daca se inchide Insta iti iei bataie de la tot Internetu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Popii aberează când spun ca e păcat sa te masturbezi. Dar despre popii pedofili sau popii care se ard reciproc în funduleț, despre asta nu mai spune nimic? Să mă ierte Dumnezeu acum, ca vorbesc cu păcat. Dar popii din ziua de azi sunt mai păcătoși decât toți păcătoșii de pe pământ.

| Alexandrionelu a răspuns:

Cel mult vei avea mustrări de conștiința.

| Bernardus a răspuns:

Omul invizibil de pe cer care ne iubeste pe toti o sa te arunce in locul in care ii arunca pe toti cei pe care ii iubeste mai putin, unde o sa arzi pentru eternitate in chinuri ingrozitoare, pentru ca, dupa cum stie toata lumea, fiinta necesara transcedenta personala este extrem de preocupata de faptul ca oamenii se masturbeaza
Alternativ, poti sa te trezesti si sa realizezi ca efectiv e munca de sisif sa te lasi de masturbare si ca "juramantul" tau facut lui Dumnezeu e echivalent unui juramant facut monstrului zburator al spaghetelor

Răspuns utilizator avertizat
| AntonioAlexe a răspuns:

Nu e bine sa incalci un juramant fata de dumnezeu, sincer nu stiu ce se poate intampla dar e un lucru rau
Iti zic din proprie experienta ca daca continui sa te masturbezi o sa ejaculezi foarte rapid si nu o sa poti intretine un act sexual de durata,
Daca vrei sa vorbim mai multe cautama pe Facebook mikael roland(am o poza cu un tractor) o sa iti spun mai multe acolo

| GouDidodino a răspuns (pentru AntonioAlexe):

Dacă încalci un jurământ fata de dumnezeu, e grav, o sa-l superi si o sa te pedepsească crunt, o sa fie fara mila mai ales ca e vorba despre păcatul maaturbarii. O sa te imbonlaveasca pe tine sau familia ta, o sa te ciungeasca/slutească. Din ziua in care o sa încalci jurământul sa mergi pe strada extrem de precaut, sa te asiguri de 10 ori cand traversezi strada si sa nu mergi pe lângă clădiri înalte, eventual sa porti o casca de protectie. Amin amin, doamne fereste amin,

| Anonymous2213 a răspuns:

Poate iti cade penisul rolling on the floor