| Miruna19miru a întrebat:

Nu ma inteleg cu prietenul meu legat de retelele de socializare, toata ziua trimite cereri de prietenie si urmareste tot felul de femei care mai de care mai dezbracate.
Nu mi se pare ca ma respecta daca face asta. Spune ca se uita de plictiseala si ca nu il atrage ce vede. Eu l-am rugat sa inceteze si el a promis chiar ca va mai sterge din acele conturi, insa vad ca nu face decat sa acumuleze in continuare un numar cat mai mare de domnisoare.
Am spus ca nu imi place și vad ca nu ia în seama ce simt eu legat de asta.
In relatiile voastre se intmapla la fel?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Parerea mea este ca daca nu l-ar interesa nu ar face asta. Cand nu te intereseaza ceva eu cred ca esti indiferent, in cazul de mai sus prezentat nu ar face ce face el dupa spusele lui, adica se contrazice, parerea mea. De asemenea, cand este o relatie nu ar trebui nici fata si nici baiatul sa se uite in stanga sau in dreapta (la alte persoane ma refer).
Trebuie sa existe comunicare mereu intr-un cuplu. Sa se discute absolut orice. Daca problemele continua chiar si dupa comunicare, nu se observa o schimbare (dar ma refer o schimbare permanenta(macar sa se vada ca isi da tot interesul, nu o schimbare 1-2 zile si dupa aceea continua cum era inainte,) cred ca trebuie sa se separe cuplul respectiv. Dupa cum am zis si la inceput, aceasta este parerea mea.
Cred ca daca intr-o o relatie nu exista respect, comunicare, loialitate si incredere(fiecare depinzand una de alta), relatia nu va merge.
Nu vreau sa ma intelegi gresit cand am mentionat despre,, incredere" ca trebuie o persoana intr-o relatie sa aiba incredere in absolut orice (adica incredere oarba sa zic asa) Nu la asta m-am referit, ci m-am referit ca ar trebui mereu, indiferent daca avem o relatie sau nu sa gandim si cu inima si cu creierul, parerea mea. Banuiesc ca ai auzit sau vazut atatea situatii cand s-a gandit doar cu inima, nu si rational cum s-au terminat relatiile. Nu este intentia mea sa te sperii. Doar vream sa iti zic sa gandesti si cu inima si cu creierul(rational).

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mda...isi face rezerve pentru zile grele.
Si isi confirma masculinitatea cu fiecare nou contact pe care-l face.
E nesigur pe el si destul de labil sentimental....sa nu fi severa cu el,sa-i zambesti mai mult si sa transformi intreaga poveste intr-o gluma.Fa-i si cate un compliment pe care nu-l asteapta,asa cand se barbiereste sau sunteti la intins rufe impreuna,intelegi?happy
"Hai sa vedem cate nefericite ai mai prins azi in plasa,ha,ha, ha".
Daca poti, isi va pierde interesul.
Cu cat dai mai putina atentie negativa fenomenului, cu atat devine mai lipsit de importanta.
Nu e lipsa de respect fata de tine, e lipsa de siguranta in masculinitatea lui.
E in mana ta sa i-o aduci la limitele bunului simt.

| mgtow a răspuns:

Trebuie sa renunti la el

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu se intampla asa ceva intr-o relatie normala. Ori ii dai papucii ori continui asa si te obisnuiesti. Asa cum ai zis si tu, e lipsa de respect si inseamna si ca nu te iubeste si isi bate joc.

| Violleta2022 a răspuns:

Un barbat care cauta alte femei pe formuri nu o face de plictiseala, ci dintr-un anume interes ca sa isi satisfaca orgoliul de masculin cuceritor.
Adevarul este ca nu te iubeste si nici nu te respecta, daca face acest lucru fara jena, fiindca altel ar fi avut ochi numai pentru tine.
Sincera sa fiu, cred ca ar trebui sa te debarasezi de acest individ, fiindca nu-i nromal se comporte in acest fel, iar relatie de viitro nu vad sa existe, odata ce el cauat alte femei in timp ce este cu tine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Faptele vorbesc.
Pare plictisit de ceea ce are lângă el. E tentat de ceva nou. Poate că ii surâde ideea unei... evadări.

Cine stie câtor fete le-a trimis mesajul
"Bună, ce fc?" ))

| Hammurabi a răspuns:

Fă-ți un cont fals cu niște poze sexy false și abordează-l și vezi ce-i poate pielea, până unde e dispus să meargă.
E foarte ușor să afli dacă mai e cazul să stai cu el, sau nu.

| mentholinks a răspuns:

Pai da, nu tine la tine. Sta cu tine doar pentru regulare.

| Brizbriz a răspuns:

"toata ziua trimite cereri de prietenie si urmareste tot felul de femei care mai de care mai dezbracate"

poate ar trebui sa iti dai interesul sa il satisfaci, ceva mai bine

sau sa il lasi (NU exista sa miroasa zilnic un lucru pe care, evident, si-l doreste si sa nu aiba "ocazia" mai devreme sau mai tarziu, si sa o apuce)

| Țoglă a răspuns:

Dacă doar se uită la ele, e ceva normal.
Dacă le scrie, înseamnă că se plictisește de tine. Vrea să găsească ceva la altele ce la tine nu reușește.
De obicei e vorba de sex, faceți mai mult sex și vezi dacă se schimbă situația.

| MValentin a răspuns:

Nu este un motiv de disperare acest fapt, nu stiu cat de normal as putea spune ca este, dar sigur ceva iesit din comun nu e.
Cat te simti iubita si unica pentru el e de ajuns, si mai ales cat in viata reala nu se uita prea,, obsedat,, in stanga si in dreapta.
Odata ce sunteti impreuna parerea mea este ca ar fi normal sa se conformeze cu ce simti, dar si asa e si naspa ca minte că,, nu-i place,,winking.
In fine, cum am zis nu e motiv de disperare.

| gogugogugogu a răspuns:

Trist, relatia voastra e in faza "Windows is shutting down..." Incearca sa-ti cauti alt partener care sa te faca fericita.

| FredericChopin a răspuns:

Din cate se vede tu nu esti sexy sunt doar 2 variante 1 fie esti "cam uratica" (deci de la tine nu are ce vedea)sau 2 nu stii sa iti pui formele in EVIDENTA

| Emma24dsxd a răspuns:

M-am confruntat si eu cu un asemenea specimen, ba chiar se uita pe telegram la filme deocheate mai mereu.Asta nu e ca nu il satisfaci, sau ca nu arati bine, pur si simplu asa este firea lor si nu cred ca o fata se simte iubita si respectata cand are langa ea un barbat asa, genul asta de barbati se cred adevarati cuceritori si par un pic cam disperati si crede ma mai devreme sau mai tarziu va calca stramb spun din experienta mea urata. Daca te iubeste cu adevarat spune-i sa renunte sa tot caute femei, daca nu o face vei fi mereu stresata, mereu nervoasa pe el iar o relatie se bazeaza pe respect si are ca scop sa te faca fericita.Ai o relatie toxica iar asta iti v-a dauna in timp si fa-ti curaj ori se schimba ori pa! Iti faci rau singura asa