| luci123li a întrebat:

Mai sunt sau nu virgină dacă m-am masturbat?
( În timp ce orgasmul mi-a venit am simțit o durere scurtă,iar după mi-a curs sânge (Nu am avut încă un contact sexual cu un bărbat/băiat), dar m-am speriat când am văzut sângele)...

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate doar te ai zgîriat cu unghiile in timpul masturbarii, sigur ca esti virgină pîna i ti incepi viata sexuala si faci sex cu un baiat, ce varsta ai?

| luci123li explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 15

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru luci123li):

Esti foarte mică la 15 de ce te masturbezi? Ar trebuii sa ai alte ocupatii nu masturbarea, aia o poti face mai tarziu după 18 ani daca chiar nu gasesti un baiat cu care sa faci sex, dar acum ai scoală ai lectii de facut ar trebui sa te intereseze partea asta nu orgasme si lucruri pe care le fac altii la 20 sau 30 de ani.

| dullcat a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Tu ai inceput cu masturbarea de la 18 ani? Afla ca multi copii incep mai repede, nu cautand de pe net, ci explorandu-si singuri corpul, pe langa alte nevoi. Varsta de 15 ani nu e deloc mica.Te rog sa scoti capul din epoca medievala.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru dullcat):

Lasa ma cu sfaturile tale, baga le undeva

| mihai69 a răspuns:

Ești virgină până în clipa în care un penis va intra în vaginul tău.
Prin masturbare poți cel mult să te deflorezi, parțial sau total. Dar e bine că ai descoperit-o, așa iți va fi mult mai ușor și plăcut după ce vei începe să ai o viață sexuală normală.
Spor! Si mare grijă la igienă.

| dullcat a răspuns:

Virginitatea se pierde, teoretic, cand se rupe himenul. Unele fete au deja himenul perforat sau partial perforat fara sa fi avut vreun contact sexual vreodata, si atunci conceptul este inutil.Asta nu se poate face cu degetele, de obicei. Daca ai folosit o jucarie specifica, atunci da, e posibil ca ti-ai pierdut virginitatea.

| VoidEternal a răspuns (pentru dullcat):

Te contrazici. Dacă "Unele fete au deja himenul perforat sau partial perforat fara sa fi avut vreun contact sexual vreodata" cum poți să îi zici că și-a pierdut virginitatea? Virginitatea nu are nicio legătură cu himenul.

Semnifică doar faptul că nu ai întreținut relații sexuale cu un alt individ. Deci ea este inca virgina.

| dullcat a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu ma contrazic.Virginitatea e un concept religios mai mult decat altceva, iar mai sus am scris-o cu acest sens. Daca ne referim din punct de vedere medical sau sexual, atunci da, fata respectiva inca este virgina.

Testele de virginitate sunt cerute in general tot de extremisti religiosi, sau de unele natii needucate, si multe fete din lume au suferit teribil dupa ce in urma acestor proceduri a rezultat ca nu mai sunt virgine, desi nu au avut vreodata contact sexual.

| dullcat a răspuns:

De citit, pentru Cristi
https://www.doc.ro/......ual-normal

| Emilian65 a răspuns:

Virginitatea la fete și băieți se pierde în urma unui act sexual vaginal.

| TheGentleman a răspuns (pentru Emilian65):

Sau anal

| dullcat a răspuns (pentru TheGentleman):

Aberezi?

| Konstantinos99 a răspuns:

Esti