| Andreea2456 a întrebat:

Hello.
Am nevoie de putin ajutor.
Nu stiu daca ar exista o sarcina sau nu.
In primul rand menstruatia imi intarizie de 2 luni …acum intru in a 3-a luna.
De obicei vine ori pe 4 ori pe 10.
Luna trecuta nu a venit.
Si dupa trei saptamani am facut 2 teste de sarcina, amandoua negative si am mai facut pe la sf lunii pe 23 inca 2 teste (tot negative).
Luna asta nu am mai facut nici un test,totusi menstruatia nu apare, e posibila o sarcina? Tin sa mentionez ca am niste scurgeri urat mirositoare ca un mucus! Pupici, multumesc❤️

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum incepi cu "De obicei vine ori pe 4 ori pe 10... " inseaman ca tu ai ciclu de tip NEREGULAT care-i imposibil de masurat, calculat sau tinut vreo aplicatie electronica.

Folositi PREZERVARTIV la absolut toate partidele sexuale fiindca nimeni nu-ti poate spune cand ai ovulatia si perioada fertila, [putand sa ramai gravida imediat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Menstruatia ti-a sarit in cele doua luni si atat.Nu poate fi vorba de nicio sarcina cat timp testele sunt negative.Suna ca o infectie de toata frumusetea, mergi urgent la medic! Retine, cand menstruatia nu vine timp de 3 luni poate fi vorba de afectiuni serioase de sanatate.

| Robert2526 a răspuns:

Sarcina nu este dar din ce spui tu acolo cu secretiile alea, suna a boala inflamatorie pelvina. O infectie cu transmitere sexuala netratata la timp care a evoluat.
Ai facut febra? greata sau varsaturi?

Trebuie sa mergi la ginecolog ( stiu ca nu iti place ideea, dar nu ai ce face).