| Antmrvd a întrebat:

Buna ziua! Am facut sex cu ejaculare in interior, dupa ciclu cu 1 sapt doua, cred ca imediat dupa perioada fertila sau chiar si in ea la final, au trecut 3-4 zile de la ejaculare.am fost azi la ginecolog, ar putea vedea o sarcina daca s-a conceput in astea 3-4 zile? Sau trebuie sa treaca timp ca sa vada?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva, la doar 3 zile de sex.
O sarcina se poate detecta dupa 3 saptamani de la fertilizare, cand este cat un bob de mazare, ca la 3 zile este in stare celulara, deci impsoibil de vazut sau detectat de nimeni.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sarcina se vede in ecografia cu ultrasunete abia dupa vreo 6 saptamani de la instalare.Cred ca stii deja ca sexul in perioada fertila creste enorm sansa de a deveni mamica, pe cand dupa aceea posibilitatea este mult mai scazuta.

| Antmrvd explică (pentru dullcat):

Nu ma deranjeaza asta, imi doresc, sunt doar interesata cam cand as putea vedea daca chiar sunt?

| dullcat a răspuns (pentru Antmrvd):

Pai primul semn ar fi intarzierea menstruatiei.Si daca doresti un rezultat concludent este indicat sa faci testul la 7-10 zile de la intarzierea menstruatiei.Mai devreme de atat iti poate da sperante false.Deci chiar daca pe majoritatea testelor din farmacie scrie ca le poti face mult mai devreme, articolele de specialitate recomanda macar o saptamana sa astepti.Sa va fie intr-un ceas bun!

| Emilian65 a răspuns:

Nu se vede dacă este gravida la 3-4 zile de la actul sexual. Trebuie sa treacă cel puțin 21 de zile.

| sofisis a răspuns:

Abia dupa vreo 5-6 saptamani la vede la eco.

| NikiNikisor a răspuns:

Trebuie sa ai minim 3 săptămâni să se vadă, nici măcar un test nu poate vedea dacă ești, nivelul hormonului de sarcina încă este foarte scăzut!