| FuckSchool a întrebat:

Heii TPU happy. Am o mica intrebare, care tot ma framanta de ceva vreme. Vreau sa incerc sa il uit pe fostul meu prieten, deoarece simt ca fara el totul e nimic. Si sincer m-am plictisit sa stau sa il astept la nesfarsit. Stiu ca niciodata nu se va mai intoarce la mine. Deci ce as putea face ca sa il uit, cat mai repede puppy dog eyes?
Va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| gesonia a răspuns:

... am fost in aceeasi sitoatie ca si tine si cu greu l-am uitat, dar totusi cat de cat l-am uitat uneori sunt momente cand as vrea sa ma intorc la el dar stiu ca nu mai e posibil
singurul lucru pe care ti-l pot recomanda sa faci e sa incerci sa vezi si lucrurile negative la el, sa iti dai seama ca te-a cam facut sa suferi si incearca sa te linistesti o perioada.
cu timpul sigur o sa gasesti alt baiat.nu s-a terminat lumea nu uita ca roata se va intoarce, si atunci cand el va vrea sa fie cu tine tu nu o sa mai vrei.
stai linistita o sa traiasca si el sentimentul pe care il traiesti tu acuma.Si isi va da seama ca te-a pierdut pentru ca nu a stiut sa te pretuiasca cand te-a avut

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La mine a functionat o retea simpla: mi-am gasit ceva de lucru care sa-mi ocupe intreaga zi si care sa imi oboseasca mintea si corpul asa incat sa nu am timp sa ma gandesc la el. Munceam cu disperare 16-17 ore pe zi, iar seara cand ajungeam in pat cadeam rupta, nu mai aveam timp de plans sau suferinta. In doi ani m-am vindecat complet cu reteta asta de o mare iubire.

| FuckSchool explică (pentru Brigaela):

E foarte buna ideea ta, numai ca eu nu stiu ce ocupatie as putea sa imi gasesc ca sa il pot uita? Adica daca as gasi o ocupatie as putea sa imi tin mintea ocupata si sa nu ma mai gandesc la el.

| Brigaela a răspuns (pentru FuckSchool):

Scoala, o olimpiada nationala, treaba in casa, o slujba, e extrem de simplu

| Azµre a răspuns:

Să-l uiți rolling on the floor

| TheSmith a răspuns:

Mai iesi din casa!

| HoneyPot a răspuns:

Niciodata n-am inteles de ce fetele nu merg pe principiul "cui pe cui se scoate". Gaseste pe altcineva si o sa vezi ca vei uita pana si cum il cheama! Bine, exagerez, dar intelegi tu.

| aLeXsNs a răspuns:

Buna stiu ca iti este greu, Dar ca sa il uiti e ceva mai dificil, Daca tu ii dateai papuci, era invers, Asa ca daca vr sa il uiti ai 2 variante care le stiu eu
1- Daca poti sa te impaci cu eu, fa-o si daca vrei

2- Fa-ti alt prieten si daca va iubiti chiar mai mult decat te-ai iubit cu fostul tau prieten o sa-l uiti!

| radupopa a răspuns:

Ti-as sugera sa incerci sa gasesti pe altcineva care sa te faca fericita si o sa vezi ca o sa-ti treaca cu timpul.Noroc.

| bogdandinro a răspuns:

Imbatate ce sa zic