| Anonima6775 a întrebat:

Ce calități consideri că sunt cele mai importante într-o relație romantică și de ce crezi că acestea sunt esențiale pentru o legătură sănătoasă și fericită?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Încredere, loialitate, sinceritate, respect.
Fara astea, relația romantica e cam toxica.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Loialitate,pe langa comunicare si daruire; sa nu iti inseli partenerul si nici sa nu-l umilesti in vreun fel! sa-i oferi incredere in tine si sa-l respecti!

| RAY a răspuns:

Caternica,comedia,certurile,terminati cu ipocrizia Încredere, loialitate, sinceritate, respect nu exista asa ceva, totul e pe intreres

| dullcat a răspuns:

Obligatoriu e nevoie de comunicare eficienta si respect, astea doua se asigura ca totul merge struna si pe alte capitole din care pot iesi tot felul de probleme si frustrari.Iar atat timp cat exista iubire, relatia va tine, evident.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Nu e musai comunicarea,adică e unul din pilonii relației, dar sunt zile in care preferi sa nu comunici cu partener doar pentru a nu-l rani/jigni, asta din respect și din iubire.
Mai sunt și zile in care deși nu îți spune nimic, știi totul și în zile in care îți spune totul și nu știi nimic, deci na.

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Si asta e adevarat.Eu consider ca atunci cand iubesti pe cineva si este reciproc, exista inclusiv comunicare nonverbala.