| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua.
Am făcut dragoste cu partenera mea, am avut contact sexual dar am folosit protecție.
Problema este că prezervativul se tot mișca, aluneca si a ajuns să stea pe vârful penisului, în sensul că acoperea doar capul, dar am observat si l-am tras.
Este vreo șansă ca prezervativul să fi intrat în vagin?
Dacă s-ar fi întâmplat asta nu ar fi trebuit ca el să rămână înăuntru?
Nu știu exact dacă a intrat sau nu dar nu cred, deoarece după ce m-am retras, încă stătea pe capul penisului.
Se poate să fi atins vaginul cu penisul, prezervativul acoperind doar capul acestuia?
Repet, am observat că e în neregulă si l-am poziționat cum trebuie, nu am continuat actul până ce nu l-am poziționat, știu că ar fi trebuit să iau unul nou, dar nu mi-a trecut prin cap pe moment.
Ceea ce vreau să știu este dacă atunci când penisul, cu tot cu prezervativ era în interiorul vaginului, prezervativul neintrând complet în vagin, doar până la partea mai groasă de la baza acestuia (părerea mea este că dacă ar fi intrat complet, acesta ar fi rămas acolo din cauza părții mai groase ce l-ar fi putut bloca în interior) iar după retragere, acesta fiind în continuare pe penis, doar că pe vârful acestuia, poate fi vreo șansă de sarcină?
Se poate ca "marginile" penisului să fi avut spermă și să fi atins vaginul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul se misca si aluneca dupa penis numai cand este mult prea mare pentru cuculetul baiatului.
Cumpara prezervative cu numere mult mai mici, ca prezervativul sa intre foarte greu pe penisul erect, stand fix (fara sa se miste si fara sa faca cute sau pliuri), ca de-i mare se rasuceste in timpul sexului, pana se intind ela maxim si se rupe, sau cade de pe penis.

Nu mai cumparati prezervtaive cu numere mari ca sa impresionati vanzatoarea, ca va nenornoriciti iubita fiinda un prezrevativ foarte mare inseamna necazuri majore pentru fata cu care faci sex, dar si pentru tine, ca poti sa iei boli cu transmitere sexuala.

Din pacate nu stim daca aveai sau nu sperma in prezervativ, daca s-a scurs sau nu in vaginul fetei, daca fata era in perioada fertila si daca ai lasat-o sau nu gravida.

| Vladimir3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am mai folosit acest timp de prezervativ și nu mi s-a mai întâmplat să cadă sau să alunece.
Actul a durat destul de mult iar lubrifiantul de pe acesta s-a uscat, făcând ca acesta să agațe și să alunece, greșeala mea este că nu l-am schimbat.
Am mai folosit exact același prezervativ, dar nu mi s-a mai întâmplat
Probabil să-l fi pus eu greșit

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vladimir3):

Pai, la 5-10 secunde de sex nu are cum sa cada, ca-i prea scurt timpul, dar la o partida adevarata de sex de peste 5-*10 minute, ori se rupe, ori cade.

3 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Din ce ai povestit tu nu cred ca exista riscuri.

"Nu mai cumparati prezervtaive cu numere mari ca sa impresionati vanzatoarea."

Sigur, Violetta. Asa e. rolling on the floor)