| radusiretun a întrebat:

Vorbesc cu o fata de putin timp, dar nu stiu cum sa va spun sa intelegeti. Cand vorbim la telefon sau prin mesaje ne intelegem bine, dar nu imi place ca eu sunt cel care deschide conversatiile tot timpul.Adica ea nu ma cauta niciodata, macar sa imi de-a un mesaj cu un simplu buna. Crede-ti ca nu e interesata de mine? Cum ar trebui sa procedez,sa ma bag doar eu in seama si sa incep conversatiile de fiecare data? Am nevoie de mai multe raspunsuri, mai ales din partea fetelor. Sper ca m-ati inteles.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca doar e timida. De obicei fetele sunt foarte rusinoase la inceputul relatiilor, ti-o spun din proprie experienta. Incearca sa discuti cu ea, sa-i spui ca n-are de ce sa fie retrasa. Gasiti amandoi subiecte de discutie. Incearca sa o cunosti mai bine. Sa fi ignorant niciodata nu e o solutie. Daca o ignori, ea se va simti rau si nu vei ajunge nicaieri. Normal ca la telefon e altfel, deoarece una e cand nu te vede, alta e cand sunteti fata in fata si normal ca atunci cand esti langa ea, se rusineaza. Incearca sa te apropii de ea si cu siguranta ea se va deschide in fata ta. Sper ca te-am ajutat. Mult noroc :*!

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Plimbate de brat cu alta fata in prezenta ei, o sa turbeze mai rau ca o catea in calduri

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Jigodie joegoasa imputita nu-i permite javrei ordinare aceea sa te manipuleze si sa iti bata joc de tine

| LoveSleep a răspuns:

Nu sufăr câcaturile astea. Dacă vă placeți reciproc de ce să fii doar tu cel care o caută? Nu-i mai scrie, dacă e cu adevărat interesată de tine, o să te caute. Dacă nu, măcar vei afla adevărul.
Legat de ceea ce e scris mai sus, că fetele sunt complicate, că poate e timidă...sunt doar pretexte. Dacă te place, va trece peste orgoliul de fată, peste timiditate și o să-ți scrie. Dacă nu e interesată nu-i va păsa. E aiurea s-o tot bați la cap și să nu prezinte niciun interes.

| MidnightR a răspuns (pentru LoveSleep):

De acord cu tine 100% frate.Parca sunt gandurile mele da` scrise intr-o alte maniera.Pe buna acum nici eu nu suport pretextele astia cum ca ar fi timida sau retrasa. Daca e atat de timida sa-i scrie un amarat de mesaj sau sa il sune, cand s-ar intalni ce-ar face? Ar sta la 25 de metri unu` de altul?
Cum a zis si LoveSleep, daca tu esti cel care mereu o cauti inseamna ca tu esti interesat sa afli cat mai multe despre ea, in schimb ea nu prea.

Si lonela37.Sa fii ignorant nu e o solutie dar nici sa fii rusinoasa nu e una.Si logic ca cu timpul o sa o ignore daca vede ca ea nu prezinta pic de interes fata de el.De ce sa se chinuie ca prostu` sa stoarca de fiecare data cate un subiect de conversatie incercand sa se apropie de ea iar pe ea sa o doara undeva. Daca cu adevarat se va simti rau, ar trebui in acelasi timp sa realizeze ca ce a facut nu a fost bine si sa incerce ea sa remedieze situatia macar pentru prima data.

Răspuns utilizator avertizat
| Brotacel12 a răspuns (pentru LoveSleep):

Sunt de acord cu tine!

| LoveSleep a răspuns (pentru gaboruGG):

Sunt de acord cu tine, dar dacă vezi că ea nu prezintă niciun interes, o faci degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| Psychzor a răspuns:

Poti scuti mult chin si jale daca vorbesti cu ea sincer si ii spui ca o placi si toate cele. Succes!