| PinkHD3 a întrebat:

Am o intrebare.
Deci vorbesc cu o fata de 3 luni. cam asa, vorbim 24/24 ma cauta o caut dar de vazut inca nu ne-am vazut ea sta cam la 15km..si nu stiu ce a fost in capul meu si i-am spus ca o plac acum 1 luna..totul era ok ..de cand i-am spus vorbeam si mai des si era si mai ok treaba..am fost langa ea cand avea nevoie de sprijin si alte chestii...si in seara asta a inceput sa-mi spuna ca se vede cu un baiat..mai multe chestii..si m-am enervat si ea dupa imi spunea ( ca ii place sa ma faca gelos si alte chestii) dar nu sunt cu ea impreuna.dar totusi ma face gelos..nu stiu ce sa cred.ce sa fac a spus ca tine la mine mult dar ca prieten..nu stiu ce sa fac mai departe? Merita sa mai continui..sau sa o las balta cu ea si sa trec la urmatoarea?

Răspuns Câştigător
| petitconseil a răspuns:

Te tine de ''umplutura'' cum ti-am mai spus,eu din afara vad lucrurile altfel decat le vezi tu dinauntru,intelegi? Las-o cu ala,pe ala are timp sa il vada,pe tine te amana mereu, te tine de ''catelus''care e langa ea mereu la orice ora are ea nevoie sa vorbeasca cu cineva.Ti-a zis clar ca tu esti doar un prieten, ce nu intelegi aici? Ea pe ala il vrea care il vede, banuiesc ca e mai aproape de ea, iar pe tine te tine sa nu se plictiseasca cand nu are alalalt timp de ea.Asta inteleg eu, tu faci ce vrei acum, e alegerea ta.Numai bine iti doresc.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lipsa atractiei fizice desi zona prieteniei e pentru tine man,esti la inceput de drum,imaturitatea e mare la varsta voastra,nu fi disperat si las-o fi indifent,fetete iubesc indiferenta cu care sunt tratate,fi indiferent,rece si numai visa la povesti romantice, eu as vedea de cum sa fac banii la varsta ta, cum sa imi imbunatatesc fizic, personalitatea, nu aveti un scop, sens din pacate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prietene... 15km... In 3 luni nu ai ajuns pana acolo?
Poate s-a plictisit sa tot vorbiti de parca ati fi pe continente diferite, si incearca sa te stimuleze sa grabesti lucrurile, sau sa scape de tine. Insa putea sa o spuna mai direct, fara gelozii, la fel cum si tu puteai sa ai o relatie cu ea. Va meritati...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai actionat destul de repede in prima luna deja trebuia sa fi impreunã cu ea, ai lungit prea mult si acum ea isi cam bate joc de tine.
Mergi si intalneste-te odata cu ea! Si Dãi cumva de inteles ca daca nu vrea sa fie cu tine, ai alta variantã cu care poti incerca imediat.
Probabil fata aia deja se si Cordeste cu altul pana vorbeai tu 24/24 wtf man ai viatã sociala, mai iesi si cu alte fete plus fa lucruri pentru tine. Scoate ti pe fata asta din cap, nu O mai contacta daca nu vrea sa vã intalniti
Si nu te mai axa doar pe o fata, 3 luni asa ajungi la 50 de ani fara relatii, prinde cu plasa mai multe de o datã si o sa ramai cu cele de care iti place tie.

| PinkHD3 explică (pentru anonim_4396):

Frate..cum sa fie repede... ea tot asta imi spune ''ca nici nu cunosc in de ajuns de bine''eu i-am tot spus sa ne vedem.dar cica nu are timp ca e ocupata cu invatutul pentru teze etc etc...ce sa fac nu poti obliga fata.

| Butin a răspuns (pentru PinkHD3):

Ignoro o perioada, prefa-te tu ca nu prea ai timp. Vezi cum reactioneaza. daca nu da nici un semn nu merita sa iti mananci nervii

| sofisis a răspuns (pentru PinkHD3):

* indeajuns nu in de ajuns happy
Scuze, eu sunt cu corecturile gramaticale happy
Asa, parerea mea e ca esti clar in friend zone. Daca doar te tachina cu chestii gen "m-a sunat Costel, mi-a zis Gigel ca sunt frumoasa, m-a invitat Marcel in oras dar am refuzat" da, atunci erau tentative de a te face gelos. Faptul ca iese cu altul...nu. Si mai ales ca ti-a spus ca tine la tine mai mult ca la un amic.
Nu, nu cred ca e cazul sa mai stai dupa ea decat strict ca amic. Daca iti face placere sa conversezi cu ea. Daca in schimb sentimentele tale sunt de natura romantica, rupe-o cu ea. Macar pana iti trec. Reorienteaza-te catre o fata care e fizic pe langa tine, iesi si tu in oras cu fete etc. Poate, poate starnesti o urma de gelozie si tu in ea si poate te scoate din friend zone.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PinkHD3):

Si daca s-ar fi intalnit cu Justin Beaber sigur era ocupata cu invatatul, te minte ca nu vrea sa te vada.
Nu Mai vorbi de loc cu ea, daca are nr tau asteapta pana te sunã ea, daca te suna inseamna ca inca mai are interes fata de tine. Tu trebuia sa ii spui direct atunci cand ai zis ca iti place de ea, sa va vedeti neaparat sau o lasi baltã.
La intalniri online o datã ce faci rost de nr ei, nu o mai lungesti te intalnesti cu ea sau o sa isi piardã interesul foarte repede

| PinkHD3 explică (pentru anonim_4396):

Pai asta e faza.ea a stat cu cineva dar vorbea cu mine mai mult de cat cu el ..si ma cauta si chestii..si i-am tot spus ca sa ne vedem si mi-a zis ca si ea vrea..doar ca nu are timp. ..si nu stiu ce sa cred...

| ShamelessQboy a răspuns:

Esti in asa zisul "friend-zone virtual" nu te amăgi aiurea dacă nici macar nu v-ați intalnit, poate nici nu exista acea chimie, atracție fizică. Sunt multe alte fete, vrei sa o testezi, iesi cu altele, povesteste-i, si de atasat te atașezei de cine merita de cine iti arata feedback in dragoste.
Succes!

| petitconseil a răspuns:

Treci la urmatoarea,si spune-i aleia sa-si faca de cap cu ala ce se vede cu el,si ca intr-o zi roata o sa se intoarca, o sa ajunga si ea sa fie tradata, fii tu linistit, ca fete mai sunt, gaseste-ti una care sa te vezi cu ea mai des.Asta sa-ti fie invatare de minte sa nu mai pierzi timpul cu mesaje, si cu cineva care nu i-ai vazut ochii vreodata.Consider-o experienta faza asta si fii mai atent cu cine te incurci, sa nu fii iar luat de ''umplutura''. Rupe orice contact cu aia, ignor-o total, si fii sigur ca ala ce se vede cu el n-o sa-i fie aproape cum i-ai fost tu.Cand o sa-si dea seama ca ea a ales persoana gresita, o sa fie prea tarziu, tie nu-ti va mai trebui bataie de cap cu aceasta fata care te-a tradat.Numai bine iti doresc.

| PinkHD3 explică (pentru petitconseil):

Faza e ca cica '' nu are timp, dar si ea vrea sa ma vada pentru ca cica se simte bine cand vobeste cu mine, si ca am fost langa ea tot timpul doar ca nu inteleg. daca nu ma vrea de ce nu mi-a spus de la inceput. de cand i-am spus ca o iubesc.a spus ca nu vrea sa ma piarda dar totusi ma fage gelos pentru ca '' ii place'' dar ma place doar ca prieten. nu inteleg chestia asta.

| PinkHD3 explică (pentru PinkHD3):

Scuza-mi greselile gramaticale..doar ca sunt pe tel si ma cam grebesc cand scriu

| Xelon a răspuns (pentru PinkHD3):

Te tine de "pacalici", daca esti istet, te distantezi de ea o perioada si iesi cu altele, apoi vezi cum reactioneaza.

| PinkHD3 explică (pentru petitconseil):

Mersi fain, cred ca asta o sa fac. Numai bine si tie big grin

| petitconseil a răspuns (pentru PinkHD3):

Revino-ti cu picioarele pe pamant. big grin. Succes! Mersi.

| petitconseil a răspuns (pentru PinkHD3):

Te tine de ''umplutura'' cum ti-am mai spus,eu din afara vad lucrurile altfel decat le vezi tu dinauntru,intelegi? Las-o cu ala,pe ala are timp sa il vada,pe tine te amana mereu, te tine de ''catelus''care e langa ea mereu la orice ora are ea nevoie sa vorbeasca cu cineva.Ti-a zis clar ca tu esti doar un prieten, ce nu intelegi aici? Ea pe ala il vrea care il vede, banuiesc ca e mai aproape de ea, iar pe tine te tine sa nu se plictiseasca cand nu are alalalt timp de ea.Asta inteleg eu, tu faci ce vrei acum, e alegerea ta.Numai bine iti doresc.

| mankovskis a răspuns:

Eu zic sa-ti gasesti o iubita care sta mai aproape de tine.N-are rost sa astepti luni intregi doar pana la prima intalnire.

| Amal11 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ce simti si daca vrea sa te faca gelos inseamnaca vrea sa te incerce dar fi sincer cu ea si totul va fi bine... bafta daca mai vrei sfaturi cauta-ma

| PinkHD3 explică (pentru Amal11):

Pai asta e problema. nu inteleg. mi-a zis ca ii place sa ma faca gelos. dupa ca ma place mult dar ca prieten... nu mai inteleg ce sa fac.