| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Dupa o cearta in care prietenul meu m-a jignit a cerut scuze si a dorit sa vina sa ma ia de la gara sa ma ducă acasă. El a zis ca vrea sa vorbim despre cearta sa rezolvam eu am tacut si a tacut si el tot drumul.De ce s-a mai oferit sa vina dupa mine dacă avea sa nu spună nimic sa calmeze spiritele?

Si I am zis la urma sa ne despartim si sa acceptam la fel nu a zis nimic si a plecat.Ce e asta?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Astepta sa incepi tu discutia. Apoi venea el cu niste argumente, probabil valabile doar din punctul lui de vedere.
Te va căuta, fii sigură.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace si nu-l mai invita cand te suna.
Ce sens are sa continuati o relatie, care nu are viitor?

| dullcat a răspuns:

Buna.Cum te-a insultat mai exact? E chiar atat de grav? Sunt unele lucruri peste care se poate trece, insa unele pe care nu le poti ierta vreodata, intr-adevar.Acuma, daca tu i-ai dat clar de inteles ca nu voiai sa vorbesti, el de ce s-ar mai fi obosit sa vorbeasca? Ia-o logic.Nimanui nu-i place sa vorbeasca la pereti.Cati ani aveti? Intr-un fel se comporta adolescentii si intr-un fel adultii.A fost cearta un motiv asa urias care sa te duca la decizia despartirii? Probabil el nu a spus nimic nici vizavi de asta deoarece nu doreste sa fie de acord, nu considera ca merita despartirea numai din atata lucru? Habar n-am, tot cu el trebuie sa vorbesti.Degeaba stati bosumflati unul pe altul daca nici dupa ce va trece nu discutati.Comunicarea este cheia!

| Anamaria132425 a răspuns (pentru dullcat):

M a făcut proasta, handicapata, jigodie saraca, ca nu regreta vorbele, ca i am distrus viata, jigniri de astea.Si azi a zis ca a fost la nervi și ca nu merita nimic din partea mea pentru ce a făcut.A scris pe messinger pareri de rau si ca regreta.Si seara m-a luat de la gara și nimic.

| Stefanggg121 a răspuns (pentru Anamaria132425):

Cel mai sigur are pe alta iar tu esti o optiune pentru el, comportamentul lui nu poate fi scuzat in niciun fel, e clar ca nu tine la tine, te desparti si rupi orice legatura cu el

| wildthing a răspuns (pentru Anamaria132425):

Eu sunt socat de faptul ca dupa asemenea jigniri, tu inca erai dispusa sa asculti ce are de spus.

| dullcat a răspuns (pentru Anamaria132425):

Wtf, atunci este clar ca nu mai aveti ce discuta vreodata.Nu mai merita nimic, lasa-l in lumea lui si vezi-ti de ale tale.Ma gandeam ca poate este ceva minor, care se poate rezolva, insa NU! Daca respectivul te insulta in asemenea hal cand nici nu aveti mare chestie impreuna, e clar mai incolo, poate ajunge si sa te bata. Fugi! Niciun om normal la cap nu spune asemenea vorbe la nervi.Cine o face are maturitatea emotionala a unui copil de gradinita.

| Emilian65 a răspuns:

Asta înseamnă că nu este hotărât sa continue relația cu tine.

| Hyperion7 a răspuns:

Relațiile tipice din aceste vremuri, din păcate

| Hyperion7 a răspuns (pentru Anamaria132425):

Adică în ziua de azi sunt majoritar defecte "din fabrică".
Nu mai contează bunul simt,nu mai contează iubirea,nu mai contează respectul.
Sexul,banii și aspectul sunt foarte importante,iar respectul nici nu prea mai exista.
Nu mai există iertare, astfel că la o mica greșeală, se ajunge la despărțire
Și așa mai departe, nu cred că e nevoie sa detaliez mai mult, se vede in online prea bine cum funcționează relațiile din aceste vremuri

| VoidEternal a răspuns:

Tu ai tăcut, el a tăcut, maxim efect, e bine măcar că amândoi sunteți pe aceeași lungime de undă.

| Anonimboy111 a răspuns:

Asta inseamna ca tine la tine si nu vrea sa te piarda, nu e clar?…