| capsunica_8366 a întrebat:

am si eu o problema, deci:imi place de un baiat din ce in ce mai mult si as putea spune ca si lui de mine, am esti citeva zile impreuna ne-am tinut de mina, ne-am plimbat etc.etc,acum e plecat la odihna si eu nu stiu ce va urma, vreau sa fiu cu el, dar imi este frica sa nu m-a indragostesc de cine n trebuie, caci nu este unul din acei baieti care sa aiba o relatie mai serioasa cu o fata(cel putin asa cred eu)ne cunoasetm de mult timp, am fost buni prieteni, dar de la un timp a aparut ceva mai mult decit prietenia.Nustiu ce sa fac, nu vreau sa fim impreuna citeva saptamini si apoi sa ne facem ca nimic nu sa intimplat, vreau mai mult, dar nu stiu ce vrea el. Ce sa fac cum sa procedez sa renunt de la inceput sau sa incerc, sa vad ce se va primi? va rog dati-mi un sfat, mersi anticipat. funda+vot

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu renunta (pana cand gasesti b potrivit treci prin multe despartiri oricum) bucurate de elhappy

| nimicaici a răspuns:

Draga capsunica, daca ai stii cum te inteleg sad...Cam la fel si eu!

Eu tot ies cu un baiat, si ne-am plimbat siglumim, dar stii ce, eu iti zic sa nu renunti, pentru ca niciodata nu poti cunoste un baiat f f bine! nici batul cu care ies eu, nu cre ca vrea relati serioase, dar tot vreau sa incerc, poate.day dreaming Mai bine ii dai o sansa, pentru ca dupa aia vei regreta, si chiar daca tupa cateva saptamana va despartiti, macar a fost ceva si ti-ai facut poftele! stii cum e aia."Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat! "winking :* pupic si poate imi dai id tau prin mesaj privat, asa mai vorbim si imi zici ce s-a mai intamplat, ca sunt f f curioasa:*

| nimicaici a răspuns:

Baiatul* dupa* big grin love struck

| Isabellpink a răspuns:

Dupa parerea mea nu ai ce sa pierzi poate si el se va indragosti de tine (daca nu este deja :*), poti sa il intrebi care este parerea lui despre tine si daca ar vrea sa fie cu tine sa vezi ce zice :*happy.Nu se stie niciodata cum se pot transforma unele persoane, chiar daca ii place sa umble din floare in floare daca gaseste tot ceea ce ii trebuie la o persoana nu mai merge la alta si poate desigur tu vei fi acea persoana de care el are nevoie :*. Succes!