| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema ce ma chinuie rau de tot,am fost intr-o relație de aproape un an jumate,nu am mai fost așa de îndrăgostită de nimeni ca de băiatul asta,am facut totul pentru el,am luat bani cu împrumut de la mama ca sa ii dau lui sa scape de datoriile de la jocurile de noroc,i-am acceptat toate figurile si plus de asta ii singurul om căruia i-am permis sa ma lovească si am trecut peste deci cu alte cuvinte eu zic ca am facut tot ce a ținut de mine,problema e ca acum câteva zile o prietena mi-a zis ca el m-a înșelat cu o cunoștiință comuna a noastră,nu am crezut la început dar am mers totuși la el acasa si l-am întrebat iar el mi-a răspuns ca da fără pic de resentiment,normal ca am început sa plâng si l-am întrebat ce am însemnat eu pentru el si el mi-a răspuns pe un ton indiferent "Inafara ca esti buna de pu. nu mi-ai plăcut niciodată cu adevărat daca ai chef sa mai bocești mult ieși afara "va rog sa ma credeți ca plâng in momentul in care va scriu,nu mai sunt buna de nimic nu mai ies din casa nu ma mai aranjez,stau toată ziua si noaptea si plâng mai bine m-ar fi înjunghiat decât sa imi zică toate lucrurile astea,nu știu ce am facut ca sa merit asta nu am facut rau niciodată la nimeni deci chiar nu pricep de ce mi s-a întâmplat asta, as vrea sa nu ma mai gândesc la tot ce s-a întâmplat dar pur si simplu nu pot va rog ajutați-ma cu niște sfaturi!

Răspuns Câştigător
| WeZo a răspuns:

Nu mai fi suparata, nu are rost tu ai facut tot ce trebuie el a fost un mare nesimtit, pentru mai multe vb in privat, te rog eu nu mai fi suparata

8 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Asta ar trebui sa iti fie invatatura de minte si sa stai departe de astfel de oameni. Ai fost/esti naiva, prostuta (daca nu proasta de-a binelea), cum sa mai stai langa un om care a avut tupeul sa te loveasca? Cum sa iei bani cu imprumut pentru ai plati datoriile unui om pe care nu il cunosteai de foarte mult timp? Draga mea, 6 luni e foarte putin, repet, sa iti fie invatatura de minte si sa nu mai repeti, altfel vei fi luata de fraiera din nou si din nou.

| Alejay a răspuns:

Omul este o bruta si un inconstient care nu apreciaza ce are langa el.
Din momentul in care l-ai lasat sa te loveasca si nu i-ai spus el va continua, iar daca continui te vei transforma intr-o fata care se va victimiza "vei incerca mereu sa-i justifici lovirile " pentru ca ai impresia ca ai facut tu ceva, asta nu este viata.
Tu poti mai mult si probabil ai niste valori.

P.e se gasesc la toate colturile, exista pe lume o gramada de baieti care pot sa aprecieze ceea ce esti tu.
Intoarce pagina, treci la indiferenta totala si continua-ti viata, ca nu are farmec.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate in foarte multe situatii astfel de intamplari reprezinta crunta realitate. Trebuie sa incerci sa faci tot posibilul sa socializezi si cel mai important sa gandesti pozitiv. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| pufipo a răspuns:

El a stat cu tine doar pentru a profita de tine, iar tu l-ai iubit (că din dragoste se fac multe prostii).
Încearcă să vorbeşti cu mama ta despre asta, oricât de greu ţi-ar fi.
Părerea mea este să te desparţi de el, ar fi trebuit să o faci încă din momentul în care a dat în tine, nu trebuia să îi fi acceptat asta