| DeeaDiDi123 a întrebat:

Când credeți ca se va termina pandemia?
Nu v-ați saturat de ea și toate regulile care se impun în aceasta perioada?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
27 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil la anul...
nu nu m-am saturat de reguli.
unele chiar au facut viata mai usoara.

| mgtow a răspuns:

E ultima varianta omicron, GB ii da vant din 27 ianuarie, apoi europa urmeaza sa isi dea verdictul final

| Wr3nch a răspuns:

Da se respectau regulile se termina mult mai repede.

| Frank51 a răspuns:

Nu m-a afectat aproape deloc, din partea mea poate să continue 40 de ani.

| Legion7X a răspuns:

Nu știu ce să zic. Probabil va trece de la sine și trebuie să treacă. Este cea mai nenorocită povara care s-a ridicat asupra omenirii. Nu si a celor bogații care se tratează cu medicamente de sute și mii de dolari.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Daca te-ai trata si tu cu putina gramatica... si altefel, daca ai grija de tine si sanatatea ta, influenta pandemiei/bolii, in cazul in care o faci, e aproape nula.

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am scris "s-a ridicat" corect gramatical. N-am nicio greseală. Te-ai greșit cu observațiile.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Da, ce sa zic, propozitia "Te-ai gresit cu observatiile." suna ca nuca in perete. Ca bonus, ai si asta - "Nu si a celor bogații care se tratează cu medicamente de sute și mii de dolari."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In vreo 5-6 ani o sa se termine de tot.
M-am saturat sa-mi tot pun masca pe unde intru in spatii publice si sa nu pot sa ies sa-mi cumpar ceva dupa ora 21:00 ca e inchis peste tot.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o sa se termine, doar ca va fi nebunia mai mica. Desi exista si posibilitatea unei mutatii sanatoase cu mortalitate ca lumea si rata de propagare a la Omicron sau si mai si.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand va vrea dzeu si stimabilul cristos. Eu personal m-am saturat de multe aspecte din societate, dar raman cu saturatul...la fel e si cu pandemia, asta e.

| chuckmanson a răspuns:

M-aș mira să se încheie înainte de 2025.
Din fericire nu preamă mai afectează, m-am obișnuit și adaptat, dar tot aș vrea să se termine. V-am spus eu că ar fi trebuit să introducem pedeapsă capitală pentru orice persoană care refuză să se vaccineze dar nu m-ați ascultat. Acum avem omicron și theta

| slayer09 a răspuns:

De saturat ma saturasem de ea din primul an, de atunci nu m-am mai uitat la tv deloc, nici nu m-a mai interesat pandemia, regulile le-am respectat acolo unde trebuiau respectate, dar alea absurde nu le-am respectat. Si pot sa zic ca pentru mine de vreun an traiesc ca si cum nu ar fi pandemie, am uitat complet de ea. Vezi ce inseamna informarea asta nociva de la tv, de pe net...incarcatura mare spirituala negativa, care te baga in frica si te face sa te gandesti numai la ce se intampla negativ in lume si uiti de viata ta normala, uiti sa traiesti, stai numai cu gandul si frica la multe minciuni.

| tudorvolcano a răspuns:

Cel mai probabil niciodată.

Deși boala ca atare va devini aproape inofensivă, guvernele lumii și-au dat seama că pot exersa mult mai multă putere în mod autoritar, fără ca să se opună mai nimeni.

Faptul că aproape toți au făcut exact cum li s-a spus, au stat în casă, au purtat mască, și mulți s-au și vaccinat ca dobitoacele la înfierat, dă guvernelor motive serioase de a crede că pot face orice, fără aproape deloc opoziție.

Pot face cam tot ce vor: să închidă pe oricine vor și să fabrice false acuzații, iar lumea să-i creadă, să facă abuzuri cât încape, iar pe cei care se opun acestora îi vor închide, pot chiar să și otrăvească populația, după să răspândească știri false.

Lumea i-ar crede și dacă ei s-ar apuca să-și bombardeze propria populație, iar trusturile de presă ar spune că invadează extratereștrii.

| Den1sa a răspuns:

We spune ca pe la inceputul primaverii ar trebui sa se termine

| Saiko93 a răspuns:

Am auzit la stiri ca cica o sa urmeze ultimul val dupa gata. Acum nu stiu ce e in capul lor laughing stii ce baga astia la stiri.

Răspuns utilizator avertizat
| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Nu știu și nici nu prea ma interesează. doar cu scoala a fost mai greut, in rest...

Răspuns utilizator avertizat
| nujcatoatesuntluate a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Hmm... Binișor. Deși au fost unele lecții pe care nu le am înțeles online.

Răspuns utilizator avertizat
| Enea_Tomita_1996 a răspuns:

Niciodata

| MaestrulMetamorfozei a răspuns:

O sa murim toti daca nu facem vacinu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MaestrulMetamorfozei):

Deci sa inteleg ca vaccinul m-a facut nemuritor? Ce chestie...

| MaestrulMetamorfozei a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pe tine nu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MaestrulMetamorfozei):

Doar pe fiul lui Dumniedzo'?

| Cosmarutau a răspuns:

Când vrea guvernul