| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Moartea subită în 2023 este cauzată de vaccinul anti-covid? Chiar nu este bun vaccinul?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Salutare!
Dacă e să o luăm în mod teoretic, nu există dovezi științifice sau informații oficiale care să susțină afirmația că moartea subită în 2023 este cauzată de vaccinul anti-COVID. Din câte ni s-a tot îndoctrinat, vaccinurile anti-COVID au fost dezvoltate și testate într-o manieră riguroasă, înainte de a fi aprobate pentru utilizare de către autoritățile sanitare din întreaga lume.
La majoritatea oamenilor, efectele secundare ale vaccinurilor sunt, în general, minore și temporare, precum durerea la locul de injecție, oboseala, durerile musculare sau febra ușoară. Aceste reacții adverse sunt de obicei trecătoare.
Însă, totul depinde și de organismul fiecăruia. Fiecare persoană reacționează diferit în ceea ce privește bolile, vaccinurile, virozele și etc. Deci, nu poate fi exclus ca la anumite persoane aceste vaccinuri să fi provocat probleme grave de sănătate. Spre exemplu, eu am făcut vaccinul Pfizer (doar primele două doze) și nu am avut aproape nimic... câteva dureri musculare și ceva frisoane la prima doză.

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ce moarte subita? Exista astfel de cazuri la stiri? Eu nu mai am cablu tv.

| dudu375 a răspuns (pentru dullcat):

Buna ziua! sunteti un tont.

| Fatamuntilor a răspuns:

Hai sa nu mai dezgropam mortii!
cei care au murit (cu sau fara vaccin) au avut probleme de sanatate grave.

| Bwahahahahahaha a răspuns:

Oamenii au murit mereu, nu a inventat covidu moartea.

| Dan32252 a răspuns:

Care vaccin?
Ala a fost un ser experimental care nu a a avut niciun efect pozitiv impotriva infectarii si transmiterii virusului.

| Holiday a răspuns (pentru Dan32252):

Hauristo-sosocar?hee hee

| Dan32252 a răspuns (pentru Holiday):

Daca nu erai batut in cap si nu ti-ai fi construit cultura generala de la antena 1 si protv poate as fi incercat sa-ti sapundsi sa-ti dau cateva site-uri de publicatii medicale.
Savureaza-ti in continuare mititeii pe ritm de manele la coltul strazii si pune-ti masca cand termini.

| Aantoniooo a răspuns:

Unde ați auzit asemenea aberație, dacă ar fi fost adevărat la câtă lume s-a vaccinat mureau toți pe capete.