| CinevaDePeNet a întrebat:

Sunt ceva senzori care piuie în autobuz la anumite obiecte, gen un cuțit din rucsac?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Poate in autobuzele din tarile civilizate ca la noi nu au ajuns la nivelul ala. Si de ce sa piuie la un cutit? Cum isi da seama ca e un cutit si nu o pila de unghii sau o farfurie din inox sau ce puii mei de metale mai exista? Si poate e un om care a mers la mega image sa-si cumpere un set de cutite de bucatarie ca a strans 100 puncte la promotia aia inutila a lor, de ce ar fi omul asta infractor?

13 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Intrebarea mai pertinenta este: De ce cari un cutit la tine? Intra la categoria de arme albe, stiai? Te simti in pericol pe strada? Bad news, cutitul nu te va ajuta deloc sa te aperi.

| Furnicarul a răspuns (pentru dullcat):

Asa este, un om cu un cutit in mana care se lupta cu un om fara cutit in mana nu va avea absolut niciun avantaj in lupta, ba chiar cei 2 se bat cu arme egale.

| Robert2526 a răspuns (pentru dullcat):

Este doar una din intrebarile fara sens puse la misto de multimea de oameni care se distreaza cand isi varsa frustrarile si neimplinirile pe aici fara ca moderatorii sa faca ceva. Site-ul asta a ajuns o epava, mai sunt doar cativa oameni care raspund serios aici

| dullcat a răspuns (pentru Robert2526):

Da, m-am prins dupa modul in care a raspuns mai jos.

| dullcat a răspuns (pentru Furnicarul):

Poti sa ai si pistol la tine, daca esti paralel cu miscarile si ce tine de reflex, ajungi sa fii injunghiat cu propriul cutit.Este motivul numarul 1 pentru care ti se spune sa fugi si sa eviti conflictul, fiindca nu poti castiga altfel.Ori sfarsesti tu intr-o pozitie vulnerabila sau tragica, ori ai noroc si il inghungii pe ala, care va deschide dosar penal impotriva ta. laughing Decizii, decizii...

| dullcat a răspuns:

Legea care guvernează regimul armelor și al munițiilor pe teritoriul României este Legea nr. 295/2004 cu modificările și completările ulterioare. Conform prevederilor acestei legi, orice obiect sau dispozitiv care poate pune în pericol sănătatea ori integritatea corporală a persoanelor prin lovire, tăiere sau împungere este considerat armă albă.

| CinevaDePeNet explică (pentru dullcat):

Nu știi niciodată când vrea să te atace un câine. Scoți cuțitul și tai gâtul la câine.

| Simpatic a răspuns:

Exista la noi astfel de autobuze?
daca stiam lasam bastonul telescopic acasa, bine ca nu prea circul cu autobuzulwinking
in autobuze exista ceva mai interesant decat 'detectoarele de arme albe' si anume CAMERELE DE LUAT VEDERI
asa ca mare atentie cu ce umbli la tine!

| CinevaDePeNet explică (pentru Simpatic):

Nu scot cuțitul din ghiozdan. Dar dacă vrea să mă atace un câine, scot cuțitul și tai gâtul la câine.

| CinevaDePeNet explică (pentru Simpatic):

Pot să fac închisoare dacă încep să omor animale?

| Simpatic a răspuns (pentru CinevaDePeNet):

Pe scurt da, animalele sunt protejate de lege!

| Simpatic a răspuns (pentru CinevaDePeNet):

Cainii nu se 'indeparteaza' asa, omorandu-i, ci dand eventual spre ei cu spray cu piper, este mai civilizat!

| darrio2007 a răspuns (pentru CinevaDePeNet):

Poti scăpa pentru ca esti bolnav psihic. Dar la o casă de nebuni tot ajungi.