| JockerStoica a întrebat:

Sal TPU am 14 ani si cand am avut 5ani m-am imbolnavit de astm bronsic alergic am facut tratament chestii m-am dus la multi doctori am fost internat mult in spitale unii doctori imi ziceau ca am astm altii ca nu am astm alt doctor mi-a zis ca am alergie la praff si de aia simt ca nu pot sa respir am o copilarie urata de tot... mia mai trecut din astm nu am mai avut crize de astm de 7 ani si ceva dar totusi imi e frica. intrebarea este daca se poate muri din astm bronsic alergic sunt foarte speriat Funda

2 răspunsuri:
| Sănduțța a răspuns:

Nu trebuie sa fii speriata.Nu cred ca vei muri.Cel mai bine du-te la cel mai experimetant doctor sau cauta pe google aceasta boala, pe wikipedia.Succese

| sokere20 a răspuns:

Eu am 12 ani si am astm bronsic la fel ca tine. Unul din doctorii tsi s svut dreptste! Poate fi vorba despre alergii la mai multe(acarieni, praf, graminee, etc) si cca trebuie facute niste vaccinuri.Eu ma tratez la clinica Theramed din Brasov.Stiu ca este departe dar este foarte buna! Eu nu am mai facut crize de astm de la 3-4 luni de vaccin.Intra pe www.Theramed.ro:Acolo este o doctorita premiata pe plan European.:)